economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Zonguldak Sgk'dan Çocuklara “Güven İle Sağlıklı Yaşam" Çizgi Film Gösterisi

Zonguldak Sgk'dan Çocuklara “Güven İle Sağlıklı Yaşam" Çizgi Film Gösterisi
A- A+ A

Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Devrekli ilköğretim çocuklarına yönelik sağlıklı yaşam ile ilgili çizgi film gösterisi düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde SGK İl Müdürlüğü tarafından ilçede ilköğretim 4. Sınıf çocuklarına yönelik “Güven İle Sağlıklı Yaşam Diyabet ve Obezite “ adlı çizgi film gösterisi ve konuyla ilgili dergi dağıtımı gerçekleştirildi. İlk olarak Fatih İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikte davetlilere ve öğrencilere hitap eden SGK İl Müdürü Çiğdem Acar, "Karnımızı doyurmak, canımızın çektiği şeyleri yemek değildir. Vücudumuzun ihtiyacından fazla olan besinleri tüketirsek, aşırı kilo alırız ve sağlığımız bozulur. Sunumunu gerçekleştirdiğimizi “Güven İle Sağlıklı Yaşam Diyabet ve Obezite “ adlı çizgi film gösterisi ve hikaye kitabı diyabet ve obezite konularında kurumumuz tarafından siz çocuklarımız için hazırlanmıştır. Ayrıca SGK’nın çocuklar için hazırladığı www.sgkcocuk.gov.tr adında çok güzel bir internet sitesi olduğunu da hatırlatmak isterim” diye konuştu.

Düzenlenen programda; Devrek Kaymakamı Yakup Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya, Devrek SGK Müdürü Selahattin Karagözoğlu, şube müdürleri ve İl SGK’nın diğer yetkilileri hazır bulundu. Gösteriden sonra kaymakam ve diğer yetkililer tarafından çocuklara dergi dağıtımı yapılırken, SGK İl Müdürlüğü tarafından ilçedeki tüm okullara film CD’si ve dergi dağıtımı gerçekleştirilecek.

http://aygazete.com/yerel-haberler/zonguldak-haberleri/zonguldak-sgkdan-cocuklara-guven-ile-saglikli-yasam-cizgi-film-gosterisi-16975