economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kdz. Ereğli Mhp Kongresinde Talat Şeker Güven Tazeledi

Kdz. Ereğli Mhp Kongresinde Talat Şeker Güven Tazeledi
A- A+ A

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilatının olağan kongresi yapıldı. Kongrede mevcut Başkan Talat Şeker 182 oy alarak güven tazelerken, diğer başkan

Adayı Sertan Kuzu 130 oy aldı. Kullanılan toplam 313 oydan biri ise geçersiz sayıldı.

MHP Kdz. Ereğli ilçe teşkilatının olağan kongresi bu gün Mavi Organizasyon salonunda gerçekleştirildi. Kongrede Divan Başkanlığını MHP MYK Üyesi Erkan Haberal yaptı.

MHP MYK Üyesi Erkan Haberal kongrede yaptığı konuşmasında hırsızların cirit attığı bu ülkede ülkücü olmanın zor olduğunu dile getirdi. Haberal konuşmasında “Arsızların dört döndüğü bu ülkede milliyetçi olmak çok zor. Ütüne basarsanız vatan hainlerinin dört döndüğü bu memlekette Türk Milliyetçisi olmak, MHPli olmak hepsinden de zor. Bu kadar zorluklar içinde yetişmiş, Türk ülkücüsü olmuş siz değerli arkadaşlarımın, büyüklerimin, kardeşlerimin Türk gururu, Türklük coşkusu, Türk milliyetçiliği ile yetinmeyip elini taşın altına koyması, kendisini görevli hissetmesi bizim için ayrı bir guru kaynağı. Hiçbir ülkücü diğer parti mensupları gibi bizim gözümüzde değildir. Diğer hareketlere bulaşanları bizim tasvip etmemiz mümkün değil” dedi.

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan iki adayında ülkü ocaklarından yetiştiğini vurgulayarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan seçimlerde Ereğli’nin merkez, belde ve köylerinde oy oranını artırdığına vurgu yapan Ayan her iki başkan adayını kürsüye çağırarak kucaklaştırıp bozkurt işareti yaptırdı.

MHP Kdz. Ereğli ilçe teşkilatı kongresinde başkanlığa aday olan Sertan Kuzu 13 yaşında girdiği ülkücü camianın her kademesinde onurlu bir şekilde görev yaptığının söyledi. Üniversite yıllarında bölücü örgüt mensuplarına karşı verdiği mücadele sırasında ellerine kelepçe takıldığını, ülkücü olduğu için işten atıldığını belirten Kuzu, 30 Mart seçimlerinde belediye ve il genel meclisi için aday olmasına rağmen kendisine onay verilmediğini vurguladı. Kuzu bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra MHP’nin tek başına iktidar olması için kimseye boyun eğmeden var gücü ile çalışacağını ifade etti.

Kongrede yeniden başkanlığa aday olan Talat Şeker ise kongrede en büyük sevincinin iki adayında ülkü ocaklarından gelmesi olduğunu söyledi. 30 Mart 2014 seçimlerinde alınan sonuçların ardından Ereğli siyasetinde artık MHP’nin de iktidar olabileceğinin görüldüğünü anlatan Şeker, önümüzdeki genel seçimlerde bu başarıyı çok daha fazla artıracaklarını söyledi.

Yapılan konuşmalarında ardından iki adayın listesi divana verildi. Divan heyeti de listeleri ilçe seçim kurulu ekibine teslim etti.

Kongrede Talat Şeker’in başkanlığındaki kazanan liste şu isimlerden oluştu; Ali Toprak, Asım Tazegül, Cevat Ön, Muhammet Ateş, Orhan Karabekiroğlu, Ercan Yalçın, Mustafa Köseoğlu, Hasan Kara, Zekeriya Demirtürk, Yakup Yıldırım, Muhammet Karakütük, Burak Günal, Şendoğan Yıldırım, Soner Mıcık, Mustafa Yılmaz, Murat Uğurlu, Batuhan Türk ve Kemal Akagündüz.

http://aygazete.com/yerel-haberler/zonguldak-haberleri/kdz-eregli-mhp-kongresinde-talat-seker-guven-tazeledi-15481