economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Büyük Ödül Sahibini Buldu

Büyük Ödül Sahibini Buldu
A- A+ A

“Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-3” dereceye girenleri düzenlenen ödül töreninde ödüllerini büyük bir heyecanla aldılar.

Civa Gençlik, İzcilik ve Spor Kulübü ve Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün Son Peygamber Platformu ile birlikte 29 Mart 2015 pazar günü Türkiye’nin 81 ilinde ve internet üzerinden online olarak dünyanın her yerinden 264 bin 929 kişinin başvurduğu, “İDEAL İNSAN Son Peygamber’in (sas) Hayatı” konulu yarışmanın ödül töreni Zonguldak’ta gerçekleştirildi.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Beü Tıp Fakültesi Hastanesi Müdürü Tahir Güven, GMİS Üzülmez Şube Müdürü Tayfun Demir, Şube Sekreteri Erkan Üstüntaş, Beü İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Harun Savut, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı İbrahim Cansız, Eğitim Bir Sen Başkanvekili Abdülkerim Kıran, Büro Memur Sen Şube Başkanı Ramazan Seyrek, Çaycuma Müftülüğü Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu, ilçe merkezlerinden gelen STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Akra FM Genel Müdürü Naim Güleç’in konuşmacı olarak katıldığı program Acılık Camii İmam Hatibi Nizamettin Dereli’nin Kur’an Tilavetiyle devam eden programda Yarışma süreci hakkında verilen bilgiler verildi.Türkiye genelinde 81 ilde, 679 ilçede, 1.238 okul ve 11.571 sınıfta, 11 bin 723 gözetmen ile birlikte tertip edilen sınava 7’den 70’e herkes katılma imkânı buldu. “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının” ilmihal konulu olan ilkine Türkiye’den 87 bin 014 kişi, Kur’an-ı Kerim meali konulu olan ikincisine ise toplam 174 bin 399 kişi müracaat etmişti.

Yarışmaya aynı anda Beycuma Cezaevinin de aralarında bulunduğu Türkiye’nin değişik yerlerindeki 109 cezaevinden toplam 7 bin 282 mahkum sınava katılma fırsatı buldu. Ayrıca onlarca engelli de hem online hem de sınıflarda yarışmaya dahil oldular. Yarışma ile, ideal insan Peygamber Efendimizin (sas) hayatını sahih kaynaklardan okunmasının amaçlandığını söyleyen Civa İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Süleyman Şenol, “Peygamber Efendimizi doğru anlamak ve tüm insanlığa layıkıyla anlatmak, hayatı O’nun gibi bilinçli yaşamak için toplumda farkındalığın oluşması hedeflerken, okuma alışkanlığının yeterli düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, anlayan, düşünen ve okuduğu bilgiyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkın, özellikle gençlerin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak gayesiyle düzenlendiğimiz yarışmanın bugün ödüllerini verdik. Aslında bu yarışmanın kaybedeni yok. Katılan herkes güzel şeyler elde ettiği için kazançlı. Bu manada ben katkısı olan herkese özellikle sponsorlarımıza ,teşekkürlerimi sunarken dereceye giren ya da girmeyen tüm yarışmacıları tebrik ediyorum” dedi.

Program, A B,C,D Kategorilerinde 3.olanlara 500 TL, 2. Olanlara 750 TL, birinci olanlara ise 1000 TL para ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/zonguldak-haberleri/buyuk-odul-sahibini-buldu-83790