economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yozgat'ta Umre Kafilesi Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Yozgat'ta Umre Kafilesi Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı
A- A+ A

Yozgat’ta 225 kişilik Umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Yozgat Bilal Şahin Külliyesinde düzenlenen uğurlama törenine İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Osman Doğan, Umre’ye giden vatandaşlar ve yakınları katıldı. Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, 225 kişilik bir kafileyi kutsal topraklara göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Geçtiğimiz hafta da bir kafile göndermiştik. Bu kafile büyük bir kafile oldu ve 24 gün kutsal topraklarda kalacaklar. Ziyaretlerini gerçekleştirecekler. Kutsal topraklara uğurladığımız kardeşlerimizin layıkıyla ibatelerini yaparak, sağ salim gidip dönmelerini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Nisan ayından itibaren kutsal topraklara gidecek vatandaşların Kudüs’e de gideceğini ifade eden Poçanoğlu, “Eskiden olduğu gibi artık Kutsal topraklara giden kardeşlerimizin ziyaretlerine Kudüs’de eklenmiştir. Kudüs’te kutsal mekanlar ziyaret edildikten sonra Mekke ve Medine’ye gidilecek” diye konuştu.

Duygulu anların yaşandığı uğurlama töreninde AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Osman Doğan’da Kutsal topraklara giden vatandaşlar karanfil verip hayırlı yolculuklar diledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/yozgat-haberleri/yozgatta-umre-kafilesi-dualarla-kutsal-topraklara-ugurlandi-17412
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri