economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yozgat'ta “Biz Seni Görmeden Sevdik” Programı Yoğun İlgi Gördü

Yozgat'ta “Biz Seni Görmeden Sevdik” Programı Yoğun İlgi Gördü
A- A+ A

Yozgat Hamiyet ve Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği çocuk evlerinin Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında düzenledikleri “Biz Seni Görmeden Sevdik” isimli programı yoğun ilgi gördü.

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen programa Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Vali Yardımcıları Yavuz Güner, Gökhan İkitemur, Adnan Daldal, Yozgat Belediye Başkan Vekili Ahmet Akgün, İlçe Kaymakamları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Abdulkadir Yazıcı, “Manevi yoğunluğu fazla olan bir günde, Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşriflerini vesile kılarak, böyle güzel bir kutlamada bulunmuş olmaktan dolayı kendimi son derece şanslı ve bahtiyar hissediyorum. 14 asır önce Arabistan Yarımadası’nda dünyaya doğan bir güneş hükmünde, iki cihan serveri ve kainatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı o yüce Nebi’nin ümmeti olmak, onun için söz söyleyebilmek bahtiyarlığın en yücesidir. Kızgın Arap çöllerinde, cehaletin had safhada olduğu bir anda ve dönemde, insanların kendi öz kızlarından utanır oldukları veya helvadan yaptıkları puta önce tapıp sonra yedikleri zamanda, vücuda gelen, dünyayı şereflendiren o yüce nebi açtığı çığırla, getirdiği öğütlerle, nasihatlerle, Mevla’nın emirlerini bize tebliğleriyle şuan ki güzelliklerin yaşanmasının en büyük sebebidir" dedi.

Konuşmanın ardından Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda öğrenciler ve İlahi Sanaçısı Recep Kunduz tarafından ilahiler okunup, hazırlanan skeçler sahnelendi. Kum Sanatı Sanatçısı Ömer Faruk Elmas’ın kumdan yaptığı tablolar gösterisinin ardından Araştırmacı Yazar Mehmet Paksu konferans verdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/yozgat-haberleri/yozgatta-biz-seni-gormeden-sevdik-programi-yogun-ilgi-gordu-84561
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri