economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yozgat'ta Ambulansa Yol Vermeyen Sürücülere Ceza Yazılacak

Yozgat'ta Ambulansa Yol Vermeyen Sürücülere Ceza Yazılacak
A- A+ A

Türkiye geneline yaygınlaştırılmaya çalışılan Ambulanslarda kameralı kayıt Yozgat’ta uygulamaya kondu.

Yozgat’ta 112 Acil Servis ambulanslarına yol vermeyen sürücülere ceza kesilecek. Ambulansların şoför kabininde bulunan kameralar trafikte olan biten her şeyi kayda alacak. Ambulansın çalışması ile birlikte aktif hale gelen kamera trafikte ambulanslara zorluk çıkaran yol vermeyen sürücüleri de tespit için kullanılacak. Yapılan kayıtlar ile ambulansa yol vermeyen araçlara kavşaklarda 88 düz yolda ise 80 TL ceza kesilecek.

Yozgat 112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Abdullah Cesur, sağlık ekiplerinin ambulanslarla hastalara ulaşması için vakit çok önemli olduğunu belirterek, “ Bir dakika bir saniye bile bir canı kurtarmamızı sağlayabilir. Bakanlığımızın yeni uygulamasında ise artık ambulanslarımıza kamera sistemi de yerleştirildi. Ambulansımıza yol vermeyen araçlar tespit edilecek ve emniyete bildirilecek. Onlarda gerekli işlemleri yaparak cezai işlemler çarptırılacak” dedi.

Yapılan uygulamanın keyfi bir uygulama olmadığını sadece vatandaşların imdadına bir an önce yetişmek olduğunu vurgulayan Cesur, “Ambulansa yol vermeyen ve zorluk çıkaran sürücüler kavşaklarda 88 lira normal yolda da ambulansa yol vermeyen sürücülere 80 lira cezai işlem uygulanacaktır. Para cezasından daha ziyade bizim zamanla yarışacak can kurtarmamız için bizlere yol verilmesinin daha öncelikli düşüncemiz arasındadır. Bu konuda sürücülerimizin vatandaşlarımıza yol vermelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/yozgat-haberleri/yozgatta-ambulansa-yol-vermeyen-suruculere-ceza-yazilacak-34262
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri