economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yozgat Lise Caddesi'nde Yeni Kaldırım Çalışmaları Başladı

Yozgat Lise Caddesi'nde Yeni Kaldırım Çalışmaları Başladı
A- A+ A

Yozgat Belediyesi Lise Caddesinde kaldırım yenileme çalışmalarına başladı.

Yozgat Belediyesi şehrin en önemli caddesi olan Lise Caddesi’nin modern görünüme kavuşturmak için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz yıl Yozgat Lisesi ve etrafında başlayan çalışma bu yıl Saat kulesinden Kentpark’a kadar yaklaşık 1,5 kilometrelik mesafeyi kapsayacak. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda 16 bin 500 metrekare kaldırım yapılacağını belirterek, “Lise caddesi şehrimizin en önemli ve tek caddesidir. Bu sebeple buranın şehrimize yakışır bir hale getirmek zorundayız. Burada geçmiş yıllarda kaldırım çalışması yapılmış ancak parça parça yapıldığı için bütünlük oluşturmuyor, taşlar kalkmış ve vatandaş yürümekte zorluk çekiyor. Bazı vatandaşlar neden kısım kısım yapılmadı tamamı kazılıyor diye çalışmalara itiraz ediyor. Fakat biz caddeye her gün bir kırıcı getirmek istemiyoruz. Hepsini bir anda kaldırıp hepsinin betonunu, kalıbını bir anda yapmak istedik. Saat kulesi ve terminal arasını 30 günde tamamlayacağız. Terminal- Kent park arasını da yine 30 günde tamamlayıp işi 60 günde bitireceğiz” dedi.

Kaldırımları sökerken parke ve taşları kırmadan söktüklerini ve bu taşları başka bir park veya alanlarda değerlendireceklerini ifade eden Başkan Arslan, “Taşları israf etmiyoruz. Lise caddesinde çalışmalar bittiğinde modern bir görünüme kavuşacak. Yeni ışıklandırmalar yapacağız. Yozgat Lisesi önünde oluşan güzel görüntü Saat Kulesinden Kentpark’a kadar devam edecek ve güzel bir bütünlük oluşturacak. Vatandaşlarımız rahat rahat caddemizde gezebilecek. Lise Caddesi Yozgat’ın tek caddesidir keşke bunun gibi birkaç tane daha caddemiz olsa da oraları da yapsak. Bu caddemiz tamamlandıktan sonra Sivas caddesinde de bir çalışma yapacağız” diye konuştu.

Müteahhit firma konusuna da değinen Başkan Arslan, “İhale 180 gün olarak yapılmıştı biz bunu tekrar bir taahhütname ile 60 güne düşürdük ve 60 günde tamamlanacak” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/yozgat-haberleri/yozgat-lise-caddesinde-yeni-kaldirim-calismalari-basladi-92774
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri