economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sorgun Tarım Ve Hayvancılık Fuarı Törenle Açıldı

Sorgun Tarım Ve Hayvancılık Fuarı Törenle Açıldı
A- A+ A

Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen 1.Sorgun Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarı törenle açıldı.

Sorgun Fuar alanında düzenlenen törene Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, sivil toplum kuruşlu temsilcileri, çiftçiler ve firma yetkilileri katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, 9-12 Nisan tarihleri arasında sürecek olan fuara yaklaşık 190 firmanın katıldığını belirterek, “Sorgun bulunduğu konum itibariye ile etrafımızdaki ilçelerimizle beraber tarımın merkezi olması münasebeti ile bölgemizin en büyük organizasyonlarından biri olacağına inandığımız bu tarım fuarını düzenlemekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Sorgun’da bir tarım fuarı düzenleniyor olması her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de bilinçlenmenin başlandığını bir göstergesidir. Gerçekleştirdiğimiz Gıda, tarım ve Hayvancılık Fuarı Sorgun ve çevresine dinamizm getirecek bir özelliğe sahiptir. Sorgun’da katılımın çok geniş olacağına inandığımız bu fuara yaklaşık 190 firma katılmış olup, 150 bin ziyaretçi beklemekteyiz. Bu organizasyon ile bölgemizde tarımsal alanda yeni bir hamle yapmış, yeni bir hedef ortaya koymuş alacağız” dedi.

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ise, tarımda makineleşmenin çok önemli olduğunu, bu tarım fuarında buna katkı sağlayacağını söyledi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ise konuşmasında, bu yıl ilki yapılan bu fuarın Yozgat’a, Sorgun’a faydalar getireceğini belirterek “Dünyanın genel gidişatı az emekle, çok ürün elde etme makineleşme ile verimi artırmaktır. Bu tür fuarlarda verimli artırmaya önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından halk oyunları ekibinin kısa bir gösterisi oldu. Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan açılış kurdelesini kesip, tek tek stantları ziyaret edip, fuarda sergilenen ürünleri incelediler. Çiftçiler ise bu yıl ilk kez gerçekleştirilen fuara oldukça fazla yoğun ilgi gösterdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/yozgat-haberleri/sorgun-tarim-ve-hayvancilik-fuari-torenle-acildi-26054
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri