economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Volkan Canalioğlu Kontenjan Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı

Volkan Canalioğlu Kontenjan Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı
A- A+ A

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nin 15 Şubat’ta yaptığı son toplantıda Trabzon için aldığı birinci sıra kontenjan ve diğer sıralandırmalar için eğilim yoklaması kararının ardından CHP Trabzon Milletvekili ve PM Üyesi M. Volkan Canalioğlu, Trabzon kontenjan adaylığı için genel merkeze başvurusunu yaptı.

Trabzon kontenjan adaylığı için başvurusunu Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluş günü olan 24 Şubat’ta yapan Volkan Canalioğlu, “7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde halkımızı bu iktidardan kurtaracağız. Trabzon’da partimizi birinci parti yapmak için tüm örgütlerimizle çalmadık kapı bırakmayacağız. Ülkemizi bu zor sürecin içinden CHP çıkartacaktır” dedi.

Canalioğlu, seçim takviminin Parti Meclisi’nin 15 Şubat’ta yaptığı son toplantıdan sonra işlemeye başladığını belirterek “Bu toplantıda Parti Meclisi Trabzon seçim çevresi için 1. sıranın ’Genel Merkez Kontenjanı’ olmasına ve Kontenjandan sonraki 2, 3, 4, 5 ve 6. sıralar için 7 Eğilim Yoklaması’ yapılmasına karar vermiştir. Trabzon’da 21 Mart’ta yapılacak olan eğilim yoklamasında MYK, gözetmen olarak Sakarya Milletvekilimiz Engin Özkoç’u görevlendirmiştir” diye konuştu.

Trabzon yanında 21 Mart’ta eğilim yoklaması yapılacak iller arasında Adana, Kahramanmaraş, Kayseri, ve Muğla bulunuyor. CHP’de Milletvekilliği aday adaylığı için başvurular ise 1 Mart’a kadar uzatıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/trabzon-haberleri/volkan-canalioglu-kontenjan-adayligi-icin-basvurusunu-yapti-64281