economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Otizmli Öğrencilerin Ebru Sergisi

Otizmli Öğrencilerin Ebru Sergisi
A- A+ A

Dünya Otizm Farkındalık Günü ve Haftası nedeniyle ’Sudaki Tılsım’ atölyesi ve Yomra Vilayetler Hizmet Birliği Özel Eğitim İş Uygulama Okulu işbirliğinde Forum Trabzon AVM’de ebru sergisi, resim ve ebru atölye çalışması gerçekleştirdi.

Ebru sanatçıları Songül Kartal, Şencan Hilal Sağlam, Erol Aktaş, Büşra Kavuncu, Ressam Selma Akyüz ve Arzu Samancı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte otizmli çocuklar birbirinden güzel ebru çalışmaları gerçekleştirdi. Okul el sanatları öğretmeni Hatice Büşra Kavuncu, senenin başından itibaren otizmli öğrencileri ile ebru çalışmaları yaptıklarını, ebru sanatının otizmli öğrencilerinin üzerinde rahatlatıcı bir etkisinin olduğunu fark ettiğini belirtti. Ayrıca öğrencilerinin ebru çalışmalarını çok severek yaptıklarını, bu nedenle yapmış oldukları ebru çalışmalarının suya ve kâğıda çok güzel bir şekilde yansıdığını ifade etti.

Okul özel eğitim öğretmeni Emine Şahin ise, bu tarz etkinliklerle toplumda etkili bir farkındalık oluşturulduğunu, çocukların toplumla kaynaşınca kendilerini daha mutlu hissettiklerini ve kendilerine olan güvenlerinin arttığını belirtti.

Sergiye katılan Yomra kaymakamının eşi Derya Yıldırım da otizmli çocukların yapmış olduğu ebru çalışmalarını inceleyerek otizmli çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/trabzon-haberleri/otizmli-ogrencilerin-ebru-sergisi-26266