economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tredaş Spor, Marmara'nın En Büyüğü Oldu

Tredaş Spor, Marmara'nın En Büyüğü Oldu
A- A+ A

Tekirdağ Yıldız Erkekler Basketbol Ligi’ni şampiyon tamamlayarak Marmara Bölge Şampiyonası’na katılan TREDAŞ Spor, son maçında Kocaeli Gölcük Belediye Spor Kulübü’nü 76-66 mağlup ederek Marmara Bölge Şampiyonu oldu. TREDAŞ Spor, 07-11 Nisan 2015 tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak olan Basketbol Yıldız Erkekler Anadolu Şampiyonasında Tekirdağ’ı temsil edecek.

Düzce Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Marmara Bölge Şampiyonası’nın final maçında TREDAŞ Spor, Kocaeli Gölcük Belediye Spor Kulübü’nü, normal süresi 62-62 berabere biten maçta uzatma dakikalarında büyük üstünlük sağlayarak 76-66 mağlup etti. TREDAŞ Spor böylece, geçen yılki başarısını tekrar ederek, bir kez daha Marmara Bölge Şampiyonluğu sevincini yaşadı.

Maçın sona ermesiyle birlikte TREDAŞ Spor Antrenörü Hakan Gamtüre, oyuncular ve TREDAŞ Spor yöneticilerinin şampiyonluk sevinci görülmeye değerdi.

GAMTÜRE: "OYUNCULARIMLA GURUR DUYUYORUM"

Antrenör Hakan Gamtüre, maçın ardından oyuncularına sarılarak, tebrik etti. Marmara Bölge Şampiyonluğunu ikinci kez kazanmanın gurur ve onurunu yaşadığını belirten Gamtüre, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gamtüre, "Alt yapıya verdiğimiz önemin meyvelerini topluyoruz. Uzun yıllardır yetiştirdiğim oyuncularımla Marmara Bölge Şampiyonluğu gibi önemli bir hedefe ulaşmak tarif edilmez bir gurur kaynağıdır. Bu başarımız, alt yapıdan gelen diğer oyuncularıma da çok güzel bir motivasyon sağlayacaktır. Ayrıca, oyuncularım böyle büyük turnuvalarda kendilerini gösterme fırsatı bularak birçok büyük kulübün transfer listelerine girmişlerdir. Bu durum, beni ve kulübümü ayrıca mutlu etmiştir" ifadelerini kaydetti.

Bundan sonraki turnuvanın Anadolu Şampiyonası olduğunu aktaran Gamtüre, "Hazırlıklarımızı en iyi şekilde yaparak, Anadolu Şampiyonasında da başarılı olmak istiyoruz" dedi.

TREDAŞ Spor Kulüp Başkanı Bünyamin Gılbaz, IC Holding bünyesindeki TREDAŞ’a bu gururu yaşatan sporcuları kutlayarak, TREDAŞ Spor’un daima iddialı ve favori bir takım olduğunu söyledi. Gılbaz, "Öncelikli olarak bizlere bu gururu yaşatan antrenör ve sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bildiğiniz üzere TREDAŞ Spor bulunduğu her yerde daima iddialı ve favori olmuştur. Bugün de aynı şeklide favori olduğumuz bir şampiyonluğu kazanmış bulunmaktayız. Kulübümüz olarak hedefimiz Tekirdağ ve Marmara Bölge Şampiyonu olarak Balıkesir’de 07-11 Nisan 2015 tarihinde yapılacak olan Basketbol Yıldız Erkekler Anadolu Şampiyonası’nda en iyi şeklide temsil etmek ve Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmaktır. Bizden hiçbir desteğini eksik etmeyen sponsorumuz IC Holding’e teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"Basketbol kardeşliktir" diyen TREDAŞ Spor Başkan Yardımcısı Zeki Çalışkan, Marmara Bölge Şampiyonluğunu yeniden yaşamanın kendisini çok mutlu ettiğini bildirdi.

TREDAŞ Spor’un geçen sezon yaşadığı Marmara Bölge Şampiyonluğu sevincini bu yıl da tekrar ederek, istikrarlı çıkışına devam ettiğini kaydeden Çalışkan, "Tekirdağ ilinin bir basketbol şehri olmasına büyük katkı verdiğimize inanıyoruz ve çalışmalarımızı idari, teknik ve sporcu kadromuzla beraber büyük hedeflere doğru sabırla ilerliyoruz. Yapılan çalışmalar, meyvesini vermeye başlamıştır. Bu gelen şampiyonluklar, büyük bir özveri ve disiplinli çalışmayla gelmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

TREDAŞ Spor, 07-11 Nisan 2015 tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak olan Basketbol Yıldız Erkeler Anadolu Şampiyonası müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/tredas-spor-marmaranin-en-buyugu-oldu-24279