economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malkara'da Sağlıkçılar 'Kadınlar' İçin Yürüdü

Malkara'da Sağlıkçılar 'Kadınlar' İçin Yürüdü
A- A+ A

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi tarafından hem 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadına şiddeti protesto etmek hem de sağlıklı yaşamın desteklenmesi amacı ile yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Stadyum altındaki Aile Çadır Köşkü önünden başlayan yürüyüşe eşlik edenlere, masumiyetin sembolünü temsil eden ’Beyaz Atkı’ dağıtıldı. Londra Asfaltı üzerindeki yan yolda son bulan ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli sağlık çalışanlarının katıldığı yürüyüşte, kadına uygulanan şiddete tepki amaçlı ’Anneme Dokunma, Ablama Dokunma, Kızıma Dokunma, Arkadaşıma Dokunma, Torunuma Dokunma, Şiddet Sağlığa Zararlıdır, Kadına Şiddete Hayır’ yazılı dövizler taşındı. Yürüyüşte, ’Şiddete Hayır, Kadına Uzanan Eller Kırılsın’ sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Ebe Aynil Deveci Efe, "Bu tür etkinliklerimizi, belirli aralıklarla düzenli şekilde obezite ile mücadele yürüyüşleri olarak gerçekleştiriyoruz. Bugün, Dünya Kadınlar Günü. Özellikle bugüne dikkat çekmek istedik. Hem kadına şiddete dur demek, hem de obezite ile mücadelemize vurgu yapmak için bu yürüyüşü yapmaktayız. Sağlıklı bir yaşam için, herkesi yürüyüş yapmaya davet ediyoruz" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/malkarada-saglikcilar-kadinlar-icin-yurudu-33462