economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malkara'da Ak Parti'ye Genç Kadın Kolları Başkanı

Malkara'da Ak Parti'ye Genç Kadın Kolları Başkanı
A- A+ A

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde AK Parti Malkara İlçe Kadın Kolları Genel Kurulu’nda seçimlere tek listeyle giren Şevval Şeyma Gürkan başkan seçildi.

Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda yapılan AK Parti Malkara Kadın Kolları 4. Olağan Genel Kurulu’nda Divan Heyeti Başkanlığına İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Eda Özcan, Başkan Yardımcılığına İl Kadın Kolları Mali İşler Başkanı Gülcan Barbaros, Katip üyeliklere ise Fatma Talaşmanlı, Selma Çolak ve Tülin Özlem Işık seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından devam eden toplantıda, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mesajı okundu. AK Parti Malkara Kadın Kolları 4. Olağan Genel Kurulu’na, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, AK Parti Malkara Belediye Meclis Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Saim Özden, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil ve Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Şaban Aytaç ile çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Bulut Yıldırım genel kurulda yaptığı konuşmada, "AK Parti 2002’den beri uyguladığı insan odaklı hizmet politikası ile kadınlarımızın birey olarak güçlenmeleri için ne gerekiyorsa yaptı. Hedefimiz siyasete kadın elinin daha çok değmesidir" dedi. Yıldırım, yaz kış demeden AK Parti’nin Malkara’da başarısı için çalışan, emeği geçen kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kongrede konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, "Haziran 2015’te yapılacak Genel Seçimlerde Trakya olarak Tekirdağ olarak Türkiye ortalamasını yakalayacağımızın sözünü Başbakanımıza verdik. Sizin de bu hedefe ulaşmak için azimle inançla çalışacağınıza inanıyorum. Bu ülkenin yarınlarını yetiştiren siz kadınlarımızın bu mücadelesi zor fakat bir o kadar da kutsaldır. Malkara benim ana ocağım, baba toprağımdır. Kadın kolları kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Tek listeyle girilen seçimde AK Parti Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Şevval Şeyma Gürkan seçildi. Gürkan yaptığı açıklamada, onurlu bir görevi kendisine layık gördükleri için herkese teşekkür etti.

Ak Parti Malkara İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Şevval Şeyma Gürkan, Gönül Çınar, Selda Sorgun, Miray Sağdıkoğlu, Gülsen Çelik, Cennet Kılkış, Rukiye Karakuş, Fatma Gülten, Yeliz Özdemir, Fatma Gül, Medine Giden, Yasemin Giden, Birsen Çorbacı, Demet Yıldız, Hamiye Küçük, Sevda Ekmen, Serpil Kaan, Fatma Baltabıyık, Hülya Yıldız, Jale Çelik, Sibel Avkıran, Bilgehan Coşkun, Emine Yıldız, Ayten Akçay, Fatma Taslan isimlerinden oluştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/malkarada-ak-partiye-genc-kadin-kollari-baskani-21762