economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malkara İlçe Tarım Müdürlüğü Denetimlerine Devam Ediyor

Malkara İlçe Tarım Müdürlüğü Denetimlerine Devam Ediyor
A- A+ A

Tekirdağ Malkara İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız sürüyor.

Halkın daha sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, Malkara İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda denetimlerine aralıksız devam ediyor. İlçe Tarım Müdürü Cengizhan Erbaş’ın da katıldığı denetimde, Veteriner Hekimi Mustafa Önder, Ziraat Yüksek Mühendisi Seçil Altınışık ve Gıda Mühendisi Ekrem Özkkurt tarafından perakende satış yapan işletmelerde ürünlerin etiketlerinin mevzuata uygunluğu, son kullanım tarihleri, muhafaza şartları, çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıkları kontrol edildi.

Faaliyetlere ilişkin bilgi veren Erbaş, "5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereği gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması, güvenli gıda arzının sağlanması amacıyla Malkara’da üretilen ve satışa sunulan gıda maddelerinin güvenilirliğine yönelik olarak etkin denetim ve kontrol hizmetleri aralıksız olarak devam edecektir. Denetimlerin yanı sıra yaptığımız çeşitli eğitimlerle de halk sağlığı korunmaya çalışılmaktadır. Gıda Güvenliği, Gıda Tüketiminde Dikkat Edilecek Hususlar, Güvenilir Gıda ve Bilinçli Tüketicilik gibi çok çeşitli konularda da eğitim çalışmaları yapılmakta olup, gerek satış işletmelerindeki görevli personeller gerekse tüketici olarak halkımızın sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi adına farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/malkara-ilce-tarim-mudurlugu-denetimlerine-devam-ediyor-26994