economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çerkezköy Tso'da 'Verimli Kobi' Eğitimi Düzenlendi

Çerkezköy Tso'da 'Verimli Kobi' Eğitimi Düzenlendi
A- A+ A

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’nda ’Verimli KOBİ Destek’ eğitim programı düzenlendi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile ’KOBİ’lerde Verimlilik’ protokolü imzalayan Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü, Çerkezköy’deki KOBİ’lere yönelik Verimli KOBİ Destek eğitim programı düzenledi.

Çerkezköy TSO Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılışını yapan Çerkezköy TSO Meclis Başkanı Taha Ülker, "Böyle bir topluluğu bir araya getirmek, verimlilik konusuna eğilmek bizim için çok güzel başlangıç projesidir. Ben Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum" dedi.

Çerkezköy TSO yönetiminin iki yıl önce göreve geldiğini hatırlatan Ülker, "Geçen sene akretide Oda olmak için mücadele verdik. Bir yıla yakın akreditasyon sürecimiz oldu ve hepimiz ders çalıştık. Bu süreci başarı ile tamamladık ve sertifikamızı aldık. Kamusal ilişkilerimizi, görevlerimizi doğru ve zamanında yapar hale geldik. Bundan sonra yapmamız gereken şey sanayicimize üyelerimize katkıda bulunabilecek projeler üretebilmek, projeleri sonuçlandırabilmektir. Küçük ve orta ölçekli KOBİ’ler olarak verimliliğine katkı sağlarsak ne mutlu bize. Odamız bu seneki görevlerinden birisini yapmış olur" diye konuştu.

Programda, Namık Kemal Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aysun Sağbaş, Namık Kemal Üniversitesi Endüstri Mühendisi Yrd. Doç. Dr. Doğan Hasan, Araştırma Görevlileri Ozan Çapraz, Aylin Duman, Endüstri Mühendisi Ayşe Arı, KOBİ’lere yönelik eğitim verdi.

Namık Kemal Üniversitesi Endüstri Mühendisliği olarak uzun zamandır düşündükleri projeyi hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını dile getiren fakültenin Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aysun Sağbaş, "Böyle bir projeyi Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile paylaştığımızda çok olumlu geri dönüşüm aldık. Çok doğru bir yolda olduğumuzu ve böyle bir projenin başlatılmasının KOİB’ler için gereklilik olduğunu sanayici kanadını temsilen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası nezdinde de görmüş olduk. Bu iş birlikler bu güne kadar başarılı sonuçlar vermemiştir. Fakat umuyorum ki başlangıç ve ilk adım olur. Güzel çalışmaların sonu da güzel olacaktır" ifadelerini kaydetti.

Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak proje ekibi oluşturduklarını kaydeden Sağbaş, "Proje ekibinde öğretim üyelerimiz, araştırma görevlileri, endüstri mühendisliği yüksek lisans öğrencilerimiz yer alacaktır. Sizlerden gelecek talepler ve istekler doğrultusunda alanlara göre farklı mühendislik disiplinlerine göre akademisyenlerin dahil olması da gündemde olacaktır. Ücretsiz Check-Up sloganı ile yola çıktık. KOBİ’ler’in mevcut durumlarını analiz edip, verimlilik konusunda nelere ihtiyaçları olduğu konusunda sorunları tespit edip, bilimsel yaklaşımlarla yaklaşıp üniversite bakış açısı ile çözüm önerileri sunmaya ve verimliliklerini artırma yolunda bir takım sistematik yaklaşımlar önerme yoluna çıktık" dedi.

Üniversitedeki çalışmaların sanayi ile bütünleşmemesi halinde verimli çalışmaların ortaya çıkamayacağını vurgulayan Mühendislik Bölüm Başkanı Sağbaş, "Sanayici kesimi sorunlarını aktarma aşamasında akademisyenler ile bundan önce bir araya getirilmemişti. Ne kadar iyi çalışmalar yaparsak yapalım sanayi ile bütünleşemediğiniz vakit, entegre olamadığınız zaman, bu başarılarınız sadece akademik bir çalışmadan öteye gidemeyecektir" ifadelerini kullandı.

Programa, Çerkezköy TSO Başkan Yardımcısı İsmail Akın ve Mustafa Seçkin, Çerkezköy TSO Meclis Başkanı Taha Ülker, Yönetim Kurulu üyeleri Metin Taşdelen, NKÜ Endüstri Mühendisliği Fakültesi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aysun Sağbaş, NKÜ Endüstri Mühendisi Yar.Doç.Dr. Doğan Hasan, Araştırma görevlileri Ozan Çapraz, Aylin Duman, Endüsti Mühendisi Ayşe Arı ile KOBİ temsilcileri katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/cerkezkoy-tsoda-verimli-kobi-egitimi-duzenlendi-71724