economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi'nden Çerkezköy Kaymakamı Kubilay'a Ziyaret

Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi'nden Çerkezköy Kaymakamı Kubilay'a Ziyaret
A- A+ A

Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay’ı ziyaret etti.

Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Adnan Şahin, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ile makamında bir araya geldi. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çerkezköy Kaymakamlığı’na gelen Şahin, Kaymakam Kubilay’dan Beyazay Derneği’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye çapında eş zamanlı olarak başlatacağı ‘Birlikte daha aktif’ isimli projeye destek istedi. Kaymakam Metin Kubilay Beyazay Derneği’ne her kesimin destek vermesi gerektiğini belirtirken, "Engellilerin yaşamını kolaylaştırmak hepimizin görevi" dedi.

Beyazay Derneği’nin ‘Spor Eğitimi’ projesi kapsamında gerçekleştireceği sosyal aktivitede engelli engelsiz herkesin spor yapacağını belirten Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin, "Beyazay Derneğimizin Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştireceği projeye 14 yaş ile 29 yaş arasındaki engelli engelsiz tüm vatandaşlarımız katılarak çeşitli sportif faaliyetlerde bulunacak. Bizler Beyazay Derneği yöneticileri olarak bu proje kapsamında neler yapılması gerektiği ve nasıl olması gerektiği konularında geçtiğimiz günlerde Düzce’nin Akçakoca ilçesinde eğitim aldık. Ülke genelinde engelli engelsiz bir arada spor yapmayı amaçlıyoruz. Spor dallarında başarılı olan sporcuları Türkiye şampiyonasına göndereceğiz. Bu nedenle siz Kaymakamımız aracılığıyla bizlere sanayicilerimizin, esnafımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın destek vermesini istiyor ve bekliyoruz" ifadelerini kaydetti.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ise, "Öncelikle bu projede emeği geçenleri tebrik ediyorum. Gördüğüm kadarıyla çok güzel bir proje hazırlanmış. Türkiye Beyazay Derneğimizin engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştıracak bir proje olması ve onların yaşamlarını kolaylaştıracak olması çok güzel ve önemli bir proje. Ayrıca bu proje kapsamında engelli kardeşlerimizle engelsiz kardeşlerimizin de bir arada spor yapmalarının çok daha önemli olduğunu görüyoruz" dedi.

Beyazay Derneği’nin engelli engelsiz spor yapma projesine destek vereceklerini de belirten Kaymakam Metin Kubilay, "İlçe Spor Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğümüz’e bu konuda gerekli talimatları vererek sizlere katkı sağlayacağız. Ayrıca ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ve ÇTSO’nunda bu projeye katkı sağlamalarını isteyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın spor yapmaları ve sporla ilgilenmelerinin önemli olduğuna inanıyoruz. Bu konuda gerekeni yapacağız" diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/beyazay-dernegi-tekirdag-subesinden-cerkezkoy-kaymakami-kubilaya-ziyaret-51903