economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sapanca Belediyesi Çevrenin Korunmasına Yönelik Yeni Bir Projeyi Başlattı

Sapanca Belediyesi Çevrenin Korunmasına Yönelik Yeni Bir Projeyi Başlattı
A- A+ A

Sapanca Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Projesi kapsamında pilot mahallelerde, dinlenme tesisleri, fabrikalar ve işyerlerinde Biosun Firması ile birlikte atıkları topluyor.

Pilot Mahalleler kapsamında Rüstempaşa Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Çayiçi ve Göl Mahallelerinde evlere, fabrikalara ve işyerlerine bırakılan iç mekân kutuları ve düzenli olarak dağıtılan poşetler belirli günler dâhilinde Biosun ekipleri tarafından toplanıyor. Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Projesi ile ilgili konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Şuanda pilot mahallelerimizde başlatmış olduğumuz Geri kazanım projesi ilçe halkımızın katkıları ile gelişecek ve büyüyecektir. Evlere dağıtılan mavi renkli poşetler ve işyerlerine bırakılan iç mekân kutuları içerisinde vatandaşımızın biriktireceği metal, cam, plastik, kâğıt ve karton atıkları, ülkemiz ekonomisine ve Sapanca çevresinin doğal yapısının korunmasına katkıda bulunacaktır” dedi. Başkan Yılmazer, çevrenin korunması amacıyla başlatılan geri kazanım projesinin ilçe halkının göstereceği destekle Sapanca’nın Türkiye’ye örnek olacağına inandığını ifade etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/sakarya-haberleri/sapanca-belediyesi-cevrenin-korunmasina-yonelik-yeni-bir-projeyi-baslatti-82668