economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Endüstri Mühendisliği Staj Bilgilendirme Toplantısı

Endüstri Mühendisliği Staj Bilgilendirme Toplantısı
A- A+ A

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından “Staj Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen ‘Staj Bilgilendirme Toplantısı’ 3 Nisan Cuma günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen toplantıya Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Seher Arslankaya konuşmacı olarak katıldı.

Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin staj konusu hakkındaki sorularını yanıtlayan Yrd. Doç. Dr. Arslankaya, Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin istedikleri firmalarda staj yapabileceğini ancak, bazı özel şartların olduğu söyledi. En az bir mühendisin bulunduğu firmalarda staj yapılması gerektiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Arslankaya, zorunlu stajın resmi ya da özel kuruluşlarda yapılabileceğini belirtti. Staj defterini staj yaparken sistematik bir şekilde doldurulmasının daha faydalı olacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Arslankaya öğrencilere staj defterinin yedeğini almaları gerektiği konusunda tavsiyede bulundu.

Staj Komisyonu’nun faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Arslankaya, öğrencilerin staj konusundaki sorunlarına, kampüse gelmeden e-posta aracılığı ile yardımcı olunduğunu söyledi. Toplantı, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/sakarya-haberleri/endustri-muhendisligi-staj-bilgilendirme-toplantisi-91246