economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Hacıeyüpoğlu: “Ak Parti Karşıtlığı Sınır Tanımıyor”

Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Hacıeyüpoğlu: “Ak Parti Karşıtlığı Sınır Tanımıyor”
A- A+ A

Başbakan Davutoğlu’nun Bartın mitinginde bahsettiği CHP-HDP ittifakının karelerinin Sakarya’da gün yüzüne çıktığını belirten Milletvekili adayı Hacıeyüpoğlu, “AK Parti karşıtlığı sınır tanımıyor. 1 Mayıs mitinginde Sakarya Kent Meydanı’nda çekilen fotoğraf, CHP-HDP kaynaşmasını gösteriyor” dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, Başbakan Davutoğlu’nun Bartın konuşmasında işaret ettiği, “Yalnız öyle resimler var ki CHP bayraklarıyla HDP bayrakları yan yana ve marjinal bazı sol gruplar ve terör grupları da yan yana” açıklamaları ile ilgili sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu. 1 Mayıs kutlamalarında Kent Meydanı’nda Başbakan Davutoğlu’nun ifade ettiği ittifakın karelerinin yer aldığını belirten Hacıeyüpoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bugün Bartın mitinginde çok önemli açıklamalarda bulundu. Başbakanımız, CHP’nin HDP ile açık bir ilişki içerisinde olduğunu Bartın’da ifade etti. Başbakanımız ayrıca Suriye politikası üzerinden CHP’nin DHKPC ilişkisinden bahsetti. Başbakanımız bugün Bartın’da CHP - HDP birlikteliğini gösteren fotoğraflardan bahsetti. İşte CHP ve HDP’nin iç içe geçtiğinin ispatı. Yer Sakarya!. Bugün 1 Mayıs mitinginde Sakarya Kent Meydanı’nda çekilen fotoğraf, CHP-HDP kaynaşmasını gösteriyor. AK Parti karşıtlığı sınır tanımıyor. Paralel, CHP, HDP hepsi bir araya geldi. İstedikleri kadar bir araya gelsinler hiç önemli değil. Bize milletimiz yeter. Bizim istikametimizi derin güçler değil, millet belirler. AK Parti karşısında bir araya gelenlere milletimiz gereken cevabı 7 Haziranda verecek. Allah’ın izniyle, çıktığımız bu kutlu yolda, milletimizin desteği ve duasıyla yürümeye devam edeceğiz. Bunların kurduğu oyunları, kumpasları Allah’ın izniyle boşa çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/sakarya-haberleri/ak-parti-sakarya-milletvekili-adayi-hacieyupoglu-ak-parti-karsitligi-sinir-tanimiyor-73174