economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Osmaniye Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Osmaniye Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
A- A+ A

Osmaniye Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında 11. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Osmaniye Belediyesi’nde çalışan 194 işçiyi kapsayan 3 yıllık sözleşmeye göre işçilerin maaşına ilk 6 ay yüzde 5,5 ve ikinci 6 ay yüzde 5,5 şeklinde artış yapılacak. Bu uygulama diğer iki yıl için de aynı şekilde olacak. Sosyal hak edişlere de yıllık yüzde 10 artış yapılacak. Aynı zamanda 150 TL olan Kurban Bayramı ikramiyesi 1.000 TL’ye, 100 TL olan Ramazan Bayramı ikramiyesi ise 500 TL’ye çıkarılacak.

Belediye Başkanı Kadir Kara, 2009 yılında göreve gelirken işçilere verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Her zaman işçisinin yanında olduğunu ve onların da kendisini hiçbir zaman mahcup etmediğini söyleyen Kara, “Sözleşmenin tarafların uzlaşması ile imzalanması da beni memnun etmiştir. Geçmişte yaşanan sıkıntıları bir belediye çalışanı olarak ben de yaşadım. Bu nedenle sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bu sıkıntıların tekrar yaşanmamasına gayret ediyorum. Gerek belediyemizin çalışmalarına ve gerekse bu toplu iş sözleşmesinin imzalanmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz hayırlı olsun. İşçimize göreve gelmeden önce bir sözümüz vardı. Tüm sosyal hak alacaklarınızı ödeyeceğiz ve toplu iş sözleşmesini Ankara’ya gitmeden burada imzalayacağız demiştik. Şimdi ise Allah’a çok şükürler olsun verdiğimiz bu sözü üçüncü defa yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mutlu Şehir, Mutlu İşçi" şeklinde konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Osmaniye Şube Başkanı Kadir Çenet, “İyi bir anlaşma imzalıyoruz. Çok iyi oranda zam ve bayram ikramiyeleri çok önemli bir düzeyde arttı. Anlayışından ve işçilerimize desteklerinden dolayı başkanımız Sayın Kadir Kara’ya çok teşekkür ederim. Daha önceleri toplu sözleşme zamanında Ankara’ya gider, uzlaşma kurulunun sonucuna göre imzalar atılırdı. Bu dönemde ise üçüncü sözleşmemizi de Ankara’ya gitmeden burada konunun muhatabı ile anlaşarak imzalıyoruz. Osmaniye Belediyesi işçisinin içeride tek bir kuruş alacağı kalmadı. 22 yıllık özlemimiz sona erdi” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/osmaniye-haberleri/osmaniye-belediyesinde-toplu-is-sozlesmesi-imzalandi-52327