economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malazgirt 1071 Stadı Şekilleniyor

Malazgirt 1071 Stadı Şekilleniyor
A- A+ A

Muş’un Malazgirt ilçesinde uzun süredir bakımsız kalan stadyum, Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla yeniden şekilleniyor.

Bir süredir devam eden yenileme çalışmaları kapsamında şehrin stadına hasret kalan vatandaşların yüzleri gülmeye başladı. Takımlarını yeni statlarında takip etmek isteyen Malazgirt 1071 spor taraftarı ise takımların tekrar kendi evlerinde oynayacağı maçları hasretle bekliyor. Yıllardır yaşanan birçok aksilik yüzünden bir türlü toparlanıp, şehrin hizmetine açılamayan Malazgirt 1071 Stadyumu, yenileme inşaatının başlamasıyla birlikte şekillenmeye başladı. Şehir stadyumunda yapılan çalışmalar sayesinde yeni sezona yeni stada girmenin mutluluğunu yaşayacaklarını ifade eden taraftarlar, "Çok uzun süredir bu günleri bekliyorduk. Yaşanan aksilikler ve aksaklıklar geride kalmışa benziyor. İnşallah aynı sıkıntılar yaşanmaz ve biz taraftarlar yeni stadımıza kavuşuruz "dediler.

Yüklenici firma yetkilisi Fuat Uçak, ”İlçeye adeta yeniden bir stat inşa etmek için tüm ekibim yoğun bir şekilde çalışıyor. İlçe stadı uzun yıllardır zemin ve tesislerin eskimesi ve ilçenin tek futbol takımının olması nedeniyle futbola tam randımanlı hizmet veremiyordu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün bu yıl yenilenme çalışması başlatmasıyla stat yeniden yapılmaya başlandı. Tribünleri genişletilerek daha modern hale getirilecek. Soyunma odaları, basın odaları ve diğer tesislerle birlikte Avrupa standardında bir stada kavuşacaklar. Saha zeminine biz bir şey yapmadık çünkü gecen yıllarda saha zeminine sentetik çim döşendi. Yeni koltuklar, yeni protokol türbini yapılıyor. Buraya gelip maç izleyecek taraftarlar beş yıldızlı maç izleme keyfine varacaklar“ dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/muş-haberleri/malazgirt-1071-stadi-sekilleniyor-14516
Etiketler: Muş, Muş Haberleri