economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gökova'da Plaj Voleybolu Almanya Finali Ve Kite Surf Festivali Düzenlenecek

Gökova'da Plaj Voleybolu Almanya Finali Ve Kite Surf Festivali Düzenlenecek
A- A+ A

Almanya’nın 9 farklı kentinde yapılacak olan “Plaj Voleybolu Turnuvası” finalinin Muğla’da yapılması ve Gökova Körfezindeki Kite Surf sahilinde de Uluslararası bir de turnuva düzenlenmesini amaçlayan projenin toplantısı ATM/YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in 6 ay süren yoğun girişimleri sonrasında Marmaris’te yapıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek’in başkanlık ettiği toplantıya Beach Services GmbH ve ACT AgencyGmbH firmaları yetkilileri ile birlikte proje sponsorlarından ve Almanya’nın 5. büyük tur operatörü Schauisland Reisen’in Pazarlama Müdürü Adnan Eken, ATM/YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç, proje kapsamındaki ilçelerin kaymakamları, daire müdürleri ve bazı STK’ların temsilcileri katıldı.

Toplantıda yapılan proje sunumunun ardından Beach Services adına söz alan Frank Ehrich Almanya’da oldukça popüler olan ve halkın ilgi ile takip ettiği bir spor etkinliği olan “Plaj Voleybolu Turnuvası” ilgili ülkenin 9 şehrinde 9 ayrı turnuva olarak düzenlendiğine işaret ederek, “Söz konusu 9 şehirdeki turnuvaların birinci bayan ve erkek takımları arasında Almanya Plaj Voleybolu finali olarak ayrı bir turnuva daha düzenlemektedir. 9 Erkek ve 9 Bayan takımından oluşan finale ayrıca Ülkenin Milli takımı da katılacak olup, Almanya’nın ve Dünya’nın en ünlü paralı spor kanalı SKY TV’den (ülkenizdeki Lig Tv benzeri) naklen yayınlanacaktır. Bölgenizin en önemli ve gelecek için en önemli turizm potansiyeline sahip Gökova Körfezinde bulunan Kite Surf sahilinde de Uluslararası bir de turnuva düzenlenmesi planlanmaktadır” dedi.

MUĞLA’NIN TANITIMINA KATKISI

Projeye destek amacıyla toplantıya katılan ATM/YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç ise Türkiye’nin Frankfurt Turizm Ataşesinin desteği ve teşviki ile söz konusu etkinliklerin Muğla bölgesine kazandırılmaya çalışıldığını anlatarak, “Bu proje için 6 aydır yoğun bir çalışma yürüttük. Berlin Fuarında Frankfurt Turizm Ataşemizle yaptığımız toplantıda projenin son halini kararlaştırdık. Süreçte Turizm Bakanlığımızın önemli katkısı oldu. Bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu sayede öncelikli Pazar hedeflerimiz içinde yer alan öncelikli Alman Pazarı ve global anlamda Dalaman/Muğla Bölgesinin tanıtımını daha geniş kitlelere yayılmasını hedefliyoruz” dedi.

Güvenç, Türkiye’deki finallerin Almanya basınında, öncelikli olarak Sky Almanya ve SKY’ın dünya çapında yayın yapan kanallarında ve Online web sayfasında yer almasının da proje kapsamında yer aldığına işaret ederek, “Almanya’daki ön elemelerde finale kalan ve kazanan takımlara Türkiye’deki turnuvaya katilim belgesi verilecek. Turnuva sonundaki kupa seremonisini tüm dünyanın izlemesi de hedeflerimiz arasında. Böylelikle, projenin Muğla’nın tanıtımına ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye ifade etti.

Almanya’nın 5 .büyük tur operatörü Schauisland Reisen’in Pazarlama Müdürü Adnan Eken Adnan ise sadece Schauisland olarak yaklaşık 5.000 civarında kişinin sadece plaj voleybolu öğrenmek için Antalya’ya getirdiklerini, bu öğrencilerin yanlarında aileleri ile gittiklerini ve söz konusu sayının 10.000’i aştığını ifade ederek, “Sadece Plaj Voleybolu finali için yaklaşık 5.000 ekstra pax sağlanacağı düşünüyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan Muğla İl Spor Müdürü Bekir Çeker ise her iki etkinliğinde bölge tanıtımı ve spor bilinci adına sağlayacağı katkının tartışılmaz olduğunu ifade ederek, “Her iki etkinliğin de gerçekleştirilmesi için gerekenin yapılması gerektiğini ve projelere tam destek verdiğini” ifade etti.

Toplantı sonunda Beach Services tarafından Muğla Valisi Amir Çiçek’e daha önceki final maçında kullanılmış voleybol topu ve Voleybol filesi ziyaret anısına hediye edildi.

Almanya’daki her bir turnuvaya toplam 40 bin - 60 bin seyirci katılıyor. Bölge düzenlenmesi planlanan turnuvaya Almanya’nın en iyi 9 bayan ve 9 erkek takımının yanı sıra Milli Takımı da katılım gerçekleştirecek. Almanya’dan voleybolcular dahil 45 kisilik bir ekip gelecek. Turnuva Almanya’da 08 Mayıs 2015 - 13 Eylül 2015 tarihleri arasında toplam 9 şehirde gerçekleştirilecek. Muğla Bölgesinde düzenlenecek turnuvanın Eylül Ayı sonunda yâda Ekim ayı içersinde düzenlenmesi planlanıyor.

Türkiye’deki finaller Almanya’da basınında, öncelikli olarak Sky Almanya ve SKY dünya çapında yayın yapan kanallarında ve Online web sayfasında yer alacak. Almanya’daki ön elemelerde finale kalan ve kazanan takımlara Türkiye’deki turnuvaya katilim belgesi verilecek ve her turnuva sonundaki kupa seremonisinde bu durum coşkuyla lanse edilecek.

Almanya’daki turnuvalar organizasyonun onlineinternet sayfaları olan Livestream, twitter, instagram, facebook ve youtube kanallarından yayınlanmaktadır. Türkiye’deki turnuva finali için de burada ayrıntılı bir sayfa açılacak.

Almanya’daki turnuvalara toplamda yaklaşık 400 bin seyirci katılım gerçekleştiriliyor. TV-Seyirci sayısı ise ARD + SKY canlı yayınları ile 4 Milyonu aşıyor. Ayrıca etkinlikle ilgili haber ve yayınlar çeşitli yazılı basında da yayınlanarak daha geniş kitlelere ulaşacak.

http://aygazete.com/yerel-haberler/muğla-haberleri/gokovada-plaj-voleybolu-almanya-finali-ve-kite-surf-festivali-duzenlenecek-31543
Etiketler: Muğla, Muğla Haberleri