economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Umre İbadeti Kudüs'ten Başlayacak

Umre İbadeti Kudüs'ten Başlayacak
A- A+ A

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ibadetine Kudüs’ü de ekledi. Umre ibadeti için kutsal topraklara gitmek isteyenler ilk olarak Kudüs’ü ziyaret edecek.

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine kutsal topraklara yapılacak ziyaretlerin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’dan başlayacağını söyledi. Müftü Coşkun, Mescid-i Aksa’dan başlayan umre turları için kayıtlar başladığını belirterek ilk kafilenin 15 Nisan 2015’te İstanbul’dan hareket edeceğini, vatandaşların 3 gün Kudüs’te, 4 gün Medine’de ve 7 gün Mekke’de olmak üzere toplam 14 gün boyunca kutsal iklimin havasını soluyacaklarını söyledi. Coşkun kayıt yaptırmak isteyenlerin il veya ilçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerektiğini kaydetti.

Kudüs programında Mescid-i Aksa başta olmak üzere Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup’un kabirlerinin bulunduğu külliye, Hz. Davut’un kabri ile Selman-ı Farisi ve Rabiat’ül Adeviyye’nin kabirleri ziyaret edilecek. Kudüs’e yapılacak ziyaretlerde ayrıca Mahmudiye Cami, Hz. Ömer Mescidi gibi önemli kutsal mekanlar da ziyaret programına eklendi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/mardin-haberleri/umre-ibadeti-kudusten-baslayacak-40955
Etiketler: Mardin, Mardin Haberleri