economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mardin'deki Stk'lar Ak Parti Adayları İçin Sandık Başına Gitti

Mardin'deki Stk'lar Ak Parti Adayları İçin Sandık Başına Gitti
A- A+ A

Mardin’de, sivil toplum temsilcileri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) aday adayları için yapılan temayül yoklamasında sandık başına gitti.

Mardin’deki 500’ün üzerindeki sivil toplum kuruluşu, meslek odası ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde AK Parti milletvekili aday adayları temayül yoklamasında oy kullanmak için sandık başına gitti. Mardin Öğretmenevi’nde düzenlenen temayül yoklamasına STK ve dernekler büyük ilgi gösterdi. AK Parti Mardin milletvekili aday adaylarının girişte STK ve dernek yönetim kurullarını karşıladığı temayül yoklaması sonuçları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki üst kurula giderek değerlendirmeye alınacak.

Temayül yoklaması öncesi basın açıklaması yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, "Bugün AK Parti’miz gerçekten istişare kültürünü, demokrasi kültürünü en güzel şekilde yaşatıyor, bunun en güzel örneğini sergiliyor. Genel merkezimiz tarafından aday adaylarımız ilk olarak mülakat komisyonunun karşısına çıktı. Mülakat komisyonu çalışmaları tamamlandı. Kamuoyu yoklamaları bir yandan devam ederken, diğer yandan ikinci komisyon yani ara komisyon gelen verileri değerlendirdi. Ara komisyonumuzun görevi dün itibariyle tamamlandı. Şimdi sayın başbakanımızın başkanlığında toplanan üst kurul görevine başlayacak. Üst kurulun çalışmaları 6 Nisan’a kadar devam edecek" dedi.

AK Parti’nin istişarenin en güzel örneğini Mardin’de gerçekleştirdiğini ifade eden Uncu, "Bu noktada öncelikle kendisine gelen temayül sonuçları, mülakat komisyonu raporları, ara komisyonun değerlendirmeleri, kamuoyu yoklamaları anket sonuçları önlerine gidecek. Mardin’da şehrin görüşünü alınacağı bu temayül yoklaması sonuçları da üst kurul tarafından değerlendirmeye alınacak. Bugün bu oylamayla AK Parti istişarenin en güzel örneğini gerçekleştiriyor. Bir şehre hizmet edebilecek, kamuoyunda kabul gören, kamuoyunun istediği kimdir, şehre en iyi kim hizmet edebilir şeklindeki çok önemli bir görüşten faydalanılacak” diye konuştu.

Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte oy kullanmaya gelen Nusaybin Ticaret Odası Başkanı Mahsun Özmen de STK temsilcileri olarak halkın vekilliğine aday kişileri seçme imkanı verilmesini olumlu bulduğunu belirterek, STK listesinden çıkacak listenin en öncelikli olarak değerlendirmeye ve dikkate alınmasını istedi.

AK Parti Mardin Milletvekili aday adayı Süleyman Çelik de STK temsilcilerinin görüşünün alınmasının ve bunun değerlendirme aşamasında dikkate alınmasının siyasi partiler arasında bir ilk olduğunu dikkat çekerek, "AK parti halkın partisi olduğunu bir kez daha gösterdi. Bizler için yönetimde STK’lar olmazsa olmazımızdır" dedi.

Bugün saat 17.00’a kadar sürecek olan STK temayül yoklaması sonuçları, genel merkeze gönderilerek üst kurulda değerlendirilecek.

http://aygazete.com/yerel-haberler/mardin-haberleri/mardindeki-stklar-ak-parti-adaylari-icin-sandik-basina-gitti-90593
Etiketler: Mardin, Mardin Haberleri