economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yunusemre Belediyesi İnceleme Gezilerine Devam Edecek

Yunusemre Belediyesi İnceleme Gezilerine Devam Edecek
A- A+ A

Yunusemre Belediyesi Kırsal Kalkınma Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, "Yeni bir belediye olduğumuz için, kendimizi geliştirmek ve daha iyi hizmetler vermek amacıyla inceleme gezilerimiz devam edecek" dedi.

Yunusemre Belediyesi Kırsal Kalkınma Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, Bursa iline bağlı İnegöl ilçesinde ve Cerrah Mahallesi’ndeki inceleme gezisini değerlendirdi.

İnegöl’de gerçekleştirilen inceleme gezisinin çok verimli geçtiğini belirten Kırsal Kalkınma Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, "Belediyemiz kırsal kalkınmaya büyük önem vermektedir. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları doğrultusunda kırsal anlamda birçok çalışmayı hayata geçireceğiz. Müdürlüğümüzce yapılacak proje ve yatırımlarda verimliliği etkinliği ve sürdürebilirliği sağlamak adına örnek teşkil edecek mahalli idarelerden olan İnegöl Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdik. İnegöl Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret ederek, İnegöl hakkında bilgi aldık. 240 bin nüfusu ve 1 mahalleden oluşan İnegöl, nüfusu ve mahalle yapısıyla Yunusemre Belediyemizle benzerlik arz etmekte. Kırsal mahalleleriyle ilgili vatandaşın bütün sorunlarını kendilerinin tespit ve takip ettiklerini söylediler" dedi.

Çoban, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sorunların çözümünde izledikleri yolun başkan öncülüğünde tüm başkan yardımcılarının da hazır olduğu toplantıda görev dağılımı yaptıklarını bizlere bilgi olarak aktardılar. Kırsalla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için İnegöl’ün Cerrah Mahallesi’nde hizmet veren kırsal hizmetler müdürü ile görüşmeler yaptık. Öncelikli olarak mahallelerin tüm eksik ve ihtiyaçları yerinde tespit edilip, müdürlükte rapor oluşturulduktan sonra ilgili başkan yardımcısına rapor ediliyor. Birlik ve kooperatiflere kayıtlı üreticilerin adres ve telefon güncellemeleri yapılarak çiftçileri uyarmak için telefonları kayıt altına alınıyor. Ürün Toplama Merkezleri ve Erken Uyarı İstasyonları’nın kurulması için çalışmalar devam ediyor. Kırsal turizmin kalkınması için de Oylat projesini yaparak ilçemiz için hizmetin en iyisini sunmaya çalışacağız. Yeni bir belediye olduğumuz için, kendimizi geliştirmek ve daha iyi hizmetler vermek amacıyla inceleme gezilerimiz devam edecek."

http://aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/yunusemre-belediyesi-inceleme-gezilerine-devam-edecek-54181
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri