economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Selendi'de 2 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Selendi'de 2 Bin Fidan Toprakla Buluştu
A- A+ A

Gönül Elçileri projesi ve 21-26 Mart Orman Haftası çerçevesinde Manisa’nın Selendi ilçesine bağlı Dumanlar Mahallesinde 2 bin adet gelir getirme amaçlı meyve fidanı dikildi.

Manisa’nın Selendi ilçesinde Gönül Elçileri projesi ve 21-26 Mart Orman Haftası çerçevesinde Dumanlar Mahallesine 2 bin adet gelir getirme amaçlı meyve fidanı dikildi. Selendi Kaymakamlığı ve Selendi Orman İşletme Şefliği işbirliğiyle ile düzenlenen fidan dikimi programına Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli, Selendi İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Akpınar, Selendi İlçe Emniyet Amiri Mehmet Aslan, Selendi İlçe Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Çırak, Selendi Orman İşletme Şefi İsmail Kartal, Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Tokkaş, Selendi İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, Selendi İlçe Tapu Müdürü Hazin Kaya, daire amirleri ve çalışanları, mahalle muhtarları, dernek başkanları ve temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İlçeye bağlı Dumanlar Mahallesinde 50 dönüm alana badem ve ceviz başta olmak üzere gelir getirici türde fidan dikimi yapıldı.

Kaymakam Hasan Meşeli, Gönül Elçileri projesi kapsamında 81 ilde yapılan fidan dikimine katkı sağladıklarını belirtti. Selendi Orman İşletme Şefi İsmail Kartal ise "Çok uzun bir süreçte oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu amaçla hazine arazisi olup köy tüzel kişiliğine ait yaklaşık 50 dönüm araziye dikilen fidanlardan üç yılda verim alınması planlanıyor. Yapılan çalışmanın ardından dikilen fidanlar mahallede oturan kişilere sayı ile teslim edilerek bakımı sağlanacak olup kendilerine gelir getirecek" dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/selendide-2-bin-fidan-toprakla-bulustu-17199
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri