economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Şehzade Mehmet Koleji'ne Almanca Ödülü

Şehzade Mehmet Koleji'ne Almanca Ödülü
A- A+ A

Manisa Özel Şehzade Mehmet Koleji her yıl Almanca A1 Sertifika sınavında öğrencilerinin elde ettiği başarılı sonuçlarından dolayı Göethe İnstitut tarafından plaketle ödüllendirildi.

Şehzade Mehmet Koleji öğrencileri, derste öğrendikleri Almanca dersini daha da ilerletebilmek için uluslararası geçerliği olan A1 Sertifika sınavına İzmir’de girerek kendilerini hayata hazırlıyorlar. Bu amaçla merkezi İzmir’de bulunan Göethe İnstitut kendi bünyesinde Almanca kursları düzenleyerek öğrencilere A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde sertifikalar veriyor. Lise müfredatında öğrenciler 1. Basamak olan A1 seviyesine göre sınavlara katılıyorlar.

Sınavı, İzmir dil merkezinden öğretmenler sırası ile dinleme, okuma, yazma ve konuşma yeteneklerinden Almanca sorusu sorarak gerçekleştiriyor. Şehzade Mehmet Koleji öğrencileri bu kurslara gitmeden okulda öğrendikleri bilgiler ile Almanca A1 Sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

Almanca ile ilgili yaptıkları bu çalışmalardan dolayı Şehzade Mehmet Koleji İzmir Göethe İnstitut Almanca Dil Kursları ve Sınavlar Müdürü Nuray Köse’den bir plaket aldı. Nuray Köse, “Şehzade Mehmet Koleji kendi bünyesinde öğrettiği Almanca ile sertifika sınavlarımızda başarılı olan bir okulumuz. Bu başarılarından dolayı bu yıl kendilerine bir plaket vererek ödüllendirmek istedik. Okulun Almanca Öğretmenleri Zülfiye Polat ve Şenol Kahramanları tebrik ediyorum.” dedi.

Okulun Almanca Öğretmeni Şenol Kahramanlar da, “Almanca dersinde amacımız öncelikle öğrencilerin dinleme, okuma, yazma ve konuşma yeteneklerini geliştirmek oluyor. Özellikle dinleme ve konuşma yeteneklerini öne çıkarmak için bu alıştırma yapıyoruz. Bunun için okulumuzun teknik alt yapısı çok uygun. Yabancı dil öğreniminde öğrenci motivasyonu için velilerimiz de destek veriyor. A1 Sertifikasını alan öğrencilerimiz, günlük yaşamda oldukça basit soruları, talimatları ve mesajları ve aynı zamanda telesekreterdeki mesajları, kamuya yapılan duyuruları ve kısa konuşmaları anlayabilir, yazılı kısa mesajlardan, kamuya yönelik bilgi levhalarından ve küçük ilanlardan önemli olan bilgileri alabilir, rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları söyleyebilir ve anlayabilir. Basit ve kişisel bilgilere yönelik formları doldurabilir, kısa kişisel mesajlar yazabilir, konuşma sırasında kendini tanıtabilir ve şahsına yönelik basit soruları cevaplandırabilir. Günlük yaşamda alışılmış soruları ve ricaları formüle edebilir ve bunlara karşılık verebilir.” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/sehzade-mehmet-kolejine-almanca-odulu-74641
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri