economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Manisa'da Adım Adım 125 Bin Kişiyle Görüştü

Manisa'da Adım Adım 125 Bin Kişiyle Görüştü
A- A+ A

Başbakan Tansu Çiller dönemi Doğru Yol Partisi’nin Genel Sekreteri ve Manisa eski Milletvekili Tevfik Diker, araştırmacı-yazar kimliği ile başlattığı gezilerine Demirci’de nokta koydu. Diker üçüncü etap gezilerinde ise 150 bin kişiyle görüşecek.

Araştırmacı-yazar kimliğiyle Manisa ve İlçelerini gezerek iş yerlerinde esnaflar, kahve, kafeterya ve sokakta vatandaşlarla birebir görüştüğünü belirten Tevfik Diker,”İlk etapta 25 bin kişiyle birebir görüştüm. İkinci etap gezimde ise 100 bin kişiyle birebir görüşmeyi hedeflemiştim. Manisa merkez ve ilçelerini tek tek gezdim. Esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinledim. Salihli’den startını verdiğim ikinci etap gezilerime Gördes ve Demirci programı ile nokta koydum. Bu etapta 100 bin hedefini aştım. Önümüzdeki süreçte üçüncü etap gezilerine start vereceğim. Bu etapta büyükşehir yasası kapsamında mahalleye dönüşen belde ve köyleri gezeceğim. Hedefim bu etapta 150 bin kişiyle birebir görüşmektir. Bugüne kadar ziyaret ettiğim ilçelerde bana ’Aday mısınız’ diye soruyorlar. Şu an için aday değilim. Fakat bağımsız milletvekili adayı gibi çalışıyorum. Şayet bağımsız milletvekili adayı olursam 100 bin oy almayı hedefliyorum”diye konuştu.

“MİLLETVEKİLLİĞİNDE 100 BİN OY HEDEFLİYORUM"

Adım Adım Manisa programı kapsamında 7 Haziran 2015 tarihinde yapılması gündemde olan genel seçimlerin Manisa bazında analizini yapan Diker şöyle devam etti: ”Genel seçimlerde Manisa’dan 9 milletvekili çıkacak. AK Parti, MHP, CHP, BDP ve bağımsız adaylar seçimin sonucunu belirleyecek en önemli faktör olacaktır. BDP seçim barajını aşsın diye doğu kökenli vatandaşlar oy verecekler. Geçmişte DYP ve ANAP saflarında yer almış partililer (DP=DYP+ANAP) barajı aşamayacağı için tepki oylarını güvenilir bir siyasetçi olması halinde bağımsız milletvekili adayına oylarını verebilir. Bağımsız milletvekili adayı olmam halinde 100 bin oy almayı hedefliyorum. Alaşehir, Turgutlu, Salihli, Akhisar, Soma, Demirci, Yunusemre ve Şehzadeler gibi büyük ilçelerden 10’ar bin oy gelmesi halinde bir milletvekili seçmeye yetecek oy oranı sağlanmış olacaktır. Sarıgöl, Kula, Selendi, Ahmetli, Köprübaşı, Gölmarmara, Saruhanlı, Kırkağaç ve Gördes ilçelerinden gelecek olan oylar ile hedeflenen 100 bin oy oranı gerçekleşmiş olacaktır. Manisalı hemşehrilerime güveniyorum. Aday olmam halinde Manisa’da bir ilki gerçekleştireceğiz.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/manisada-adim-adim-125-bin-kisiyle-gorustu-98058
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri