economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çipiloğlu'nun Aday Adaylığı Açıklamasında 'Birlik' Vurgusu

Çipiloğlu'nun Aday Adaylığı Açıklamasında 'Birlik' Vurgusu
A- A+ A

Doç. Dr. M. Ali Çipiloğlu Manisa’dan AK Parti milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 7 Haziran seçimlerinin cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olacağına dikkat çeken Çipiloğlu, “Güçlü bir Türkiye’nin varlığına katkı sağlamak şevkiyle adayım” dedi.

Şehzadeler ilçesindeki tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde gerçekleştirilen aday adayı tanıtım toplantısına, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, AK Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Kumbaracı, Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, AK Parti Milletvekili aday adayı Ahmet Sofuoğlu, belediye başkan yardımcıları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’un konuşmasıyla başlayan programda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan da birer konuşma yaptı. Gürcan’ın konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programın sonunda aday adaylığını açıklayan Doç. Dr. M. Ali Çipiloğlu, 7 Haziran seçimlerinin cumhuriyet tarihimiz açısından önemli bir dönemeç olduğuna dikkat çekti.

“7 Haziran 2015 milletvekili seçimleri sonucunda oluşacak meclis, belki de Türkiye’nin gelecek yüzyılını etkileyecek; yeni anayasa, başkanlık sistemi ve çözüm süreci gibi önemli konuların görüşülüp karara bağlanacağı adeta bir kurucu meclis olacaktır” diyerek konuşmasına devam eden Çipiloğlu, “Bütün bu önemli gündeme rağmen, Şunu çok iyi biliyorum ki; Geldiğimiz nokta itibarıyla Türkiye’nin sorunu ne siyasidir ne de ekonomik! Türkiye’nin en hayati sorunu ahlak sorunudur. Fuhşun, uyuşturucunun, Kumarın ve Faizin serbest olduğu bir ortamda ekonomik ve siyasi problemlerin sonu gelmez. Bu ahlak sorununu çözmeyi hedeflemeyen hiçbir politika başarılı olamayacaktır. İnsanın zaafları üzerine kurulmuş ve son iki yüz yıldır dünyayı yöneten aklın insanlığa nasıl acı çektirdiğini hepimiz hayret ve üzüntüyle seyrediyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni Türkiye’nin çatışarak değil, uzlaşarak kurulacağına inandığını kaydeden Çipioğlu, “Artık politik siyaset sonlandırılmalı diplomatik siyaset başlatılmalıdır. İşte bu uzlaşmayı gerçekleştirmede üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmek için huzurunuzdayım. Yeni Türkiye’nin yaşama zevki yerine yaşatma sevdasına gönül veren; sabırlı, azimli, gayretli lakin gösterişsiz insanların eseri olacağını düşünüyorum. Yeni Türkiye; kişisel, toplumsal ve siyasi hayatta iyiliği, güzelliği, doğruluğu hâkim kılarak yayma; kötülüğü, çirkinliği, riyakârlığı azaltarak etkisizleştirmek suretiyle hayat bulabilir. Bunu gerçekleştirmenin zorluklarının da farkındayım. Yeni Türkiye; gençliği ve aile yapısını koruyup birlik ve beraberliğimizi devam ettirerek sürdürülebilir. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu aziz millet, kendisine kurulan bütün tuzakları bozarak, önüne koyduğu her hedefe ulaşmıştır. Yangın yerine dönen yakın coğrafyamızın kurtuluşu da bizim elimizle olacaktır. Bu anlamda devletimizin gücüne güvenim tamdır” dedi.

Yeni Türkiye’nin, güçlü, itibarlı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi olacak; ekonomisine, milli iradesine, aktif ve barışçı politikasına, huzuruna, hiçbir karanlık elin dokunmasına göz yummayacağına vurgu yapan Çipiloğlu şunları söyledi:

“Böylesine güçlü bir Türkiye’nin varlığına katkı sağlamak şevkiyle huzurunuzdayım. Yeni Türkiye, yerel değerlere bağlı kalıp, yerelden beslenip evrensele ulaşacak, politik siyasetten diplomatik siyasete evrilerek Londra, Moskova, Washington, Paris ve Pekin’e, karşı tezler üreterek inşa edilecektir. İşte bunu gerçekleştirmede üzerime düşen sorumluluğun bilinciyle huzurunuzdayım. Yeni Türkiye, Anadolu coğrafyasındaki farklı kültürleri inkâr ederek değil, onlarla iftihar ederek kurulacaktır. Şimdiye kadar kültürel inkârlar, kültürel intiharlarla sonuçlanmıştır. Kültürel intiharları sona erdirmek niyetiyle huzurunuzdayım. Yeni Türkiye; milli, sivil, eşitlikçi, özgürlükçü, katılımcı ve adil yeni bir anayasa ile yol alabilir. Üzerimize dar gelen bu gömlekten bir an önce kurtulmamız gerekir. Bunun gerçekleşmesine katkı sağlamak üzere huzurunuzdayım. Bildiğiniz gibi şehrimizin sembolü laledir. Lale tevhidi, birliği, beraberliği ve geçmişi geleceğe taşımayı simgeler. Ben de bir akademisyen olarak, içinizden bir evladınız, bir kardeşiniz olarak ülkemizin birliğinin simgesi olmak istiyorum. Bu topraklarda bizi var eden değerleri geleceğe taşıma arzusundayım. 17 ilçesiyle Manisa’ya hizmet etmek, bu şehre olan borcumuzu ödemek, gelecek nesillere daha huzurlu, yaşanabilir, müreffeh bir Manisa teslim etmek üzere huzurunuzdayım. Bütün bunlardan sonra şunu ifade etmeliyim ki: Şehzadelerin yetişip yönetime hazırlandığı Manisa’mızda, yeniden devleti yönetecek muhakemeye sahip gençlerimizin yetiştirilmesi için ve yeni Yiğitbaşı Velilerin rehberliğinde yeni bir Manisa için huzurunuzdayım. Çıktığımız bu zor ve meşakkatli yolda dualarınızı bekliyoruz.”

DOÇ. DR. M. ALİ ÇİPİLOĞLU KİMDİR?

Doç. Dr. Ali Çipiloğlu, 1971 yılında Manisa’da doğdu. Manisa’nın tanınmış simalarından H. Arif Çipiloğlu ve eşi Servet Hanım’ın en büyük evladıdır. İlk ve Orta eğitimini Manisa’da tamamlayan Çipiloğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde, doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde bir süre Araştırma Görevlisi olarak çalışan Çipiloğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde Öğretim üyesi olarak derslere girdi. Aynı üniversitede Bölüm Başkanlığı, Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürlüğü ve Rektör Danışmanlığı görevlerini üstlendi. Çipiloğlu’nun ulusal ve uluslararası dergilerde yirmiyi aşkın bilimsel makalesi yayınlanmıştır.

MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti, Yiğitbaşı Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alan, İngilizce ve Arapça bilen Çipiloğlu, Diş Hekimi olan Nurdan Hanım ile evli olup Rabia Zeynep ve Ahmet Arif adlarında iki çocuk babasıdır.

http://aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/cipiloglunun-aday-adayligi-aciklamasinda-birlik-vurgusu-25706
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri