economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yeni Malatyaspor'un, 2. Lig Beyaz Grupta Şampiyon Olması

Yeni Malatyaspor'un, 2. Lig Beyaz Grupta Şampiyon Olması
A- A+ A

Yeni Malatyaspor’un, 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyon olmasının ardından bir açıklama yapan Malatyalı İşadamı Reşat Erdoğan, “Bugün bizim için çifte bayramdır. 3 Mayıs Türkçülük Bayramı’nda, bu kutlu günde bize coşkuların, sevinçlerin en güzelini yaşatan, Yeni Malatyaspor’u kutluyorum” dedi.

Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada, Malatyaspor’un bir efsane olduğunu vurgulayarak, “Gerek futbolu, gerekse taraftarıyla bir efsanedir. Bu efsane tarihe gömülmemiştir. Bütün Türkiye’nin şahitliğinde Malatyaspor efsanesi devam ediyor. Malatyaspor futbolcusuyla, yöneticisiyle, taraftarıyla şahlanmaya devam ediyor” dedi.

Bugün kazanılan zaferin, gelecekte kazanılacak zaferlerin bir müjdecisi olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu müjdeli zafere imza atan bütün futbolcularımızın alınlarından öpüyor, her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Şampiyonluk maçının taraftarsız oynanmasına mahkûm edilmesine rağmen, annelerinin ak sütü gibi helal olan şampiyonluklarını can-ı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Malatyalı İşadamı Reşat Erdoğan, yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kazanılan bu şampiyonluğa sahip çıkmak, hiç kimsenin hakkı da değildir haddi de! Bu zafer sadece bütün takım kadrosuyla hep birlikte alın teri döken futbolcularımızın ve onlara her zaman destek veren taraftarın birliğinin zaferidir. Malatyaspor taraftarının vefasının imzası şampiyonluktur. Yurdumuzun hangi köşesinde bir Malatyalı varsa, orada dalgalanan bir Malatyaspor bayrağı vardır. Bu bayrağın nasıl dalgalandığına bütün Türkiye şahit olacaktır. Her bir Malatyalı birinci lig mücadelesinde memleketinin bayrağı olacaktır.”

Yeni Malatyaspor’un şampiyon olduğu günün ayrıca 3 Mayıs Türkçülük Bayramı da olduğunu ifade eden Hayırsever işadamı Erdoğan, “Bizim için bu günün anlamı büyüktür. Bugün bizim için çifte bayramdır. 3 Mayıs Türkçülük Bayramı’nda, bu kutlu günde bize coşkuların, sevinçlerin en güzelini yaşatan, yöneticisinden futbolcusuna, masöründen sağlık elemanlarına kadar bütün Malatyaspor kadrosuna ve vefalı taraftarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, zaferlerimizin birinci ligde de devam etmesini diliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/yeni-malatyasporun-2-lig-beyaz-grupta-sampiyon-olmasi-18401