economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mtso İle Cliffside Park Ticaret Ve Sanayi Odası, Protokol İmzaladı

Mtso İle Cliffside Park Ticaret Ve Sanayi Odası, Protokol İmzaladı
A- A+ A

MTSO ile Cliffside Park Ticaret ve Sanayi Odası arasında ekonomik işbirliği protokolü imzalandı.

MTSO tarafından düzenlenen organizasyonla, oda yönetim kurulu ile birlikte 44 Malatyalı iş adamının katıldığı ABD’ye iş ve ticaret gezisi devam ediyor. MTSO ile Cliffside Park Ticaret ve Sanayi Odası arasında ekonomik işbirliği protokolü imzalandı. MTSO tarafından düzenlenen ABD gezisine, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekilleri Fatih Ilıcak, Mustafa Çekirdek, Genel Sekreter Abdullah Duran ve iş adamları katıldı.

MTSO Başkan Vekili Fatih Ilıcak, Ticaret ve Sanayi Odası olarak 44 Malatyalı işadamı ile birlikte ABD’ye iş ve ticaret gezisi düzenlediklerini belirterek, ilk olarak Amerika Malatyalılar Derneği Başkanı Rıza Ataş’ın ev sahipliğinde New York Ticari Ataşesi Mustafa Ali Yurdupak’ı ziyaret ettiklerini söyledi. Ilıcak, geziye katılan işadamlarının ağırlıklı olarak inşaat, tekstil, gıda ve makina sektöründe faaliyet gösterdiğini belirterek, burada önemli ikili görüşmelerde bulunduklarını ve bu kapsamda ekonomik işbirliği protokolü imzaladıklarını kaydetti. ABD’de ticari köprü kurarak Malatya iş dünyasının önünü açma ve yurt dışı ticaret hacmini artırmak istediklerini belirten Ilıcak, Malatyalı işadamlarının Amerika’daki sektörlerde yerlerini alması gerektiğini söyledi.

Gezi kapsamında Los Angeles, Las Vegas ve San Francisco eyaletlerinde inceleme ve ikili görüşmelerde bulunacaklarını kaydeden Ilıcak, bu gezinin her yönüyle yararlı bir organizasyon olduğunu ifade etti.

Daha sonra MTSO ile Cliffside Park Ticaret ve Sanayi Odası arasında ekonomik işbirliği protokolü imzalandı. Ekonomik işbirliği imza töreninde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekilleri Fatih Ilıcak, Mustafa Çekirdek ve Genel Sekreter Abdullah Duran da hazır bulundular.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/mtso-ile-cliffside-park-ticaret-ve-sanayi-odasi-protokol-imzaladi-13351