economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp'li Yıldız, “Esnaf, Ülkenin Çimentosudur”

Mhp'li Yıldız, “Esnaf, Ülkenin Çimentosudur”
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız, esnafların “var olmak”, “yok olmak” noktasında olduğunu belirterek, “Esnaflar ülkenin çimentosudur” dedi.

MHP Malatya birinci sıra Milletvekili Adayı Avukat Arif Yıldız, Sıtmapınarı’nda kurulan Çarşamba Pazarı esnaf ve vatandaşlarını ziyaret etti. MHP’li Yıldız hem esnaflarla hem de alışveriş yapan vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Esnaf sorunlarının her yıl katlanarak katmerleştiğini belirten Yıldız, 14 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin esnaf sorunlarının çözümüyle ilgili bir arpa boyu ilerlemediğini anımsattı. Pazar esnafların kendi imkan ve olanaklarıyla evlerine ekmek götürmek için kar, kış, yağmur demeden çalıştığını belirten Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında tüm esnafların rahat bir nefes almasıyla işe başlayacaklarını vurguladı. Esnafların “var olmak”, “yok olmak” noktasında olduğunu vurgulayan Yıldız, esnafların ülkenin çimentosu olduğunu, çimentonun kimyasını kim bozarsa, bedelini en ağır şekilde ödeyeceğini kaydetti.

Milliyetçi Hareket’in her zaman esnafın yanında olduğunu anımsatan Yıldız, pazar esnafının en büyük sorunun temel ihtiyaçlarını giderecek yerlerin olmayışı olduğunu kaydetti. Pazar esnaflarının gidecekleri bir lavabolarının dahi düşünülmediğini belirten Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında tüm esnafların sorunlarıyla yakından ilgileneceğini ve sorunlarının çözülmesi var gücüyle çalışacağını sözünü verdi. Pazar esnafında yaprak bile kıpırdamadığını belirten Yıldız, pazarcıların tüm sorunlarının vatandaşa direk yansıdığını belirtti. AK Parti hükümetinin uyguladığı ekonomik anlayışın küçük esnafı bitirme olduğunu belirten Yıldız, doğal olarak küçük esnafların maliyet girdilerinin artması vatandaşın cebinden daha fazla para çıkması anlamına geldiğini kaydetti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/mhpli-yildiz-esnaf-ulkenin-cimentosudur-55415