economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malatyalı Motorcu Antalya'da Derece Elde Etti

Malatyalı Motorcu Antalya'da Derece Elde Etti
A- A+ A

Malatya İhtisas Spor Kulübü sporcusu Cengizhan Algaç, Antalya’da düzenlenen motokros yarışlarında üçüncü olarak ciddi bir başarıya imza attı.

Motokros yarışlarında 3’ncü olan Cengizhan Algaç, daha önce motokros adına çok tecrübesinin olmadığını belirterek, Antalya’nın Kumluca beldesinde düzenlenen motokros yarışlarına katıldığını söyledi. Yarışlarda en düşük CC’li motoruyla Malatya adına yarıştığını ifade eden Algaç, “İkinci olarak geldim ancak hakem hatası nedeniyle üçüncü ilan edildim. Biz ilk katıldığımızdan dolayı fazla peşine düşemedik. Sonuçta bizim için Malatya adına güçlü bir performans ortaya koymak önemliydi. Güzel bir yarıştı. İnşallah bundan sonraki yarışlarda daha iyi mücadele edeceğim” dedi.

İhtisas Spor Kulübü Başkanı Hasan Hüseyin Yolal ise, Antalya’daki motokros yarışlarına davet edildiklerini belirterek, bunun üzerine sporcuları Cengizhan Algaç’ı yarışlara gönderdiklerini söyledi. Yarışlarda Algaç’ın kendilerini ve Malatya’yı çok iyi temsil ettiğini belirten Yolal, "Sporcumuz ikinci geldi, ama hakem hatası nedeniyle üçüncü oldu. İlk yarışımızda o yüzden üstelemedik. Üçüncü sporcu Antalyalı idi. Ama yine derece elde etmek bizi onurlandırdı. Biz Malatya’da Kayısı Festivali gibi organizasyonlarda etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Motokros için pist yaptırmayı düşünüyoruz. Öyle bir çalışmamız da var. Sporcumuza teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/malatyali-motorcu-antalyada-derece-elde-etti-20725