economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malatya'da 1 Mayıs Kutlamaları

Malatya'da 1 Mayıs Kutlamaları
A- A+ A

Malatya’da 1 Mayıs kutlamaları, çok sayıda siyasi parti ve sendikaların katılımı ile gerçekleştirildi. Kutlama alanına girişte kısa süreli gerginliğin yaşandığı kutlamalar, daha sonra olaysız bir şekilde son buldu.

KESK öncülüğünde tertiplenen kutlama programına katılan siyasi partiler, sendika ve derneklerin üyeleri Emeksiz Alt Kavşağı’nda toplandıktan sonra sloganlar atarak, 100. Yıl Kavşağı’na kadar kortejler halinde yürüdüler.

Geniş güvenlik önlemlerinin aldığı alanda, kabalık grup üst araması yapıldıktan sonra miting alanına doğru ilerlediler. Siyasi partiler, sendika ve derneklerin oluşturduğu kortej miting alanına doğru ilerlerken, üst araması yapılan bölgede arama yapılmasını istemeyen Malatya Birleşik Haziran Hareketi üyeleri polise direnince gerginlik yaşandı. Arama barikatını aşan grup ile polis arasında yaşanan gerginlik kısa sürerken, daha sonra mitin alanında 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlandı. Miting alanını dolduran çok sayıda kişi halaylar ve türküler söyleyerek, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutladılar.

Kutlamalarda ayrıca Grup Abdal’da sahne alarak türküleri ile alanı dolduranları coşturdu.

Malatya’daki 1 Mayıs kutlamalarına CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/malatyada-1-mayis-kutlamalari-98054