economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malatya Tanıtım Platformu Toplandı

Malatya Tanıtım Platformu Toplandı
A- A+ A

Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin birlikte oluşturduğu ve Malatya’nın marka kent olması sürecine katkı sunmak amacıyla kuruluş süreci devam eden Malatya Tanıtım Platformu

toplantı yaptı.

Avşar Otel Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya İli KOSGEB, Milli Eğitim, Kültür ve Turizm, Türkiye Gazetesi Bölge Müdürü ve Malatya’da yer alan dört ve beş yıldızlı otellerin genel müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Platform sözcüsü olan Murat Karaca, platformun amacının Malatya ilinin kalkınma ve markalaşma sürecine katkı sunmak, Malatya’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak, yurt içi ve yurt dışında Malatya’nın tanıtımını yapmak olduğunu vurguladı. Platformun kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte kurulduğunu, bu yapının Malatya’nın kanaat önderleri ve özel sektörün katkısı ile Malatya’nın gelişimine ivme kazandıracağını ifade etti. Malatya için iyi projeler üreten bir sivil toplum kuruluşu olma hedefleri ile üretecekleri projeler için desteğin önemli olduğunu dile getiren Karaca, AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan’dan platforma destek olmalarını istedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, platformun kurucu üyesi olduğunu ve güzel projelerin Malatya’ya için hayata geçirileceğini ve AK Parti döneminde Malatya’nın gelişiminin sürekli hızlandığını vurguladı. Polat, sivil toplum kuruluşlarının Malatya için önemli bir aktör olduklarını ve gelişimin sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla arttığını belirtti.

AK Parti hükümeti döneminde Malatya’ya gelen yatırımların hem nicelik hem de nitelik olarak sürekli artığını vurgulayan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan, bu katkıların 7 Haziran’dan sonra da artarak devam edeceğini belirtti. Özhan, Malatya Tanırım Platformu’nun çok önemli bir sivil toplum kuruluşu örneği olduğunu, üyelerin tecrübelerinin projeye dönüşmesi ile Malatya’ya katkı sunabilecek olan platforma destek vereceğini kaydetti. Malatya’nın gelişiminde sivil toplum kuruluşlarına ve üniversiteye önemli görevler düştüğünü belirten Özhan kültür, sağlık ve kongre turizminde paydaşların birlikte hareket etmesi halinde Malatya’nın turizm gelirlerinin artacağını vurguladı.

Platform üyeleri Taha Özhan’a Malatya’nın turizm sorunları olduğunu söyledi. Malatyalıların bakan özlemi içerisinde olduğunu ifade eden üyeler, Taha Özhan’a teşekkür ettiler. Taha Özhan ise, Malatya halkının Bakanlık isteği ile ilgili şunları söyledi:

“Bakanlık isteği halkın talebidir, ancak bizim için önemli olan Malatya’ya yatırım gelmesi ve gelişmesidir. Malatya’mız gelişmekte ve gelişmeye de devam edecektir. Sizlerden istirhamım iyi projelerle bize gelin, destek verelim Malatya’mız büyüsün, önemli olan budur. Bizim hedefimiz makamlar değil memleketimizin gelişmesidir.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/malatya-tanitim-platformu-toplandi-76343