economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malatya Fıkraları İle Keyifli Saatler

Malatya Fıkraları İle Keyifli Saatler
A- A+ A

Orta Değer Malatya Derneği tarafından organize edilen "Malatya Anıları ve Fıkraları" gecesi büyük ilgi gördü. Geceye katılan konuklar anlattıkları çoğu yaşanmış fıkralarla salondakilere keyifli saatler yaşattı.

Ortak Değer Malatya Derneği tarafından ilki geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen sohbet toplantılarının ikincisi Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. "Malatya anıları ve fıkraları" sohbet gecesine İstanbul Üniversitesi Eski Rektörlerinden Prof. Dr. Mesut Parlak, ünlü yönetmen Ünal Küpeli, emekli bürokrat Ertaç Önal, İşadamı Selahattin Bitlis, Gazeteci Yazar Raşit Kısacık ve Diş doktoru Cengiz Çağlayan konuşmacı olarak katıldı.

Vali Süleyman Kamçı, eski Bakanlardan Malatya Eğitim Vakfı Genel Başkanı Metin Emiroğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ile daire müdürleri ve çok sayıda davetlinin izlediği gece, Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılıç’ın konuşması ile başladı. Kılıç, Malatya’nın değerlerine sahip çıkmak amacıyla kurdukları dernek hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, "Bu şehrin yetiştirdiği değerleri sahiplenmek amacıyla kurduğumuz derneğimizin faaliyetlerini önümüzdeki günlerde yeni organizasyonlarla devam edecektir" dedi.

Daha sonra Dernek Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Halil Kılıç’ın yönettiği sohbet, Prof. Dr Mesut Parlak’ın açış konuşmasıyla başladı. Yaklaşık 2 saat süren kahkahalarla dolu gecede konukların anlattığı "Havlucu", "Azet Bacı", "Mıho Osman", "Adıyamanlı Hacı" ve Ahşan Ana fıkra ve anıları izleyicileri adeta yıllar öncesine götürdü. Fıkraların anlatımı sırasında kahramanlarının fotoğraflarının slayt gösterisi ile tanıtımı geceye ayrı bir renk kattı.

Sohbet sonrası konuklara plaket veren Vali Süleyman Kamçı, geceden büyük keyif aldığını belirterek, "Derneğimiz çok güzel bir faaliyet yapıyor, kendilerini kutluyorum, bu organizasyonların daha geniş kitlelere ulaşacak şekilde devam ettirmelerini diliyorum" dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, "Bir şehrin kimliğini kaybetmeden büyüyebilmesi için değerlerine sahip çıkması gerekir. Marka şehirlerden öte kimlikli şehirlerin gelecekte ön plana çıkacağına inanıyorum" diye konuştu.

Plaketlerini alan Prof. Dr Parlak konuşmasında, "Derneğin yöneticilerini kutluyorum, Malatya’nın değerlerine sahip çıkın" ifadesini kullanırken, Yönetmen Küpeli ise " Bu gecelere katılımı artırın, bir daha belki beni göremezsiniz" dedi.

MALATYA TÜRKÜLERİ SESLENDİRİLDİ

Derneğin düzenlediği her iki sohbet toplantısına katılan konuklara plaketlerinin verilmesinin ardından gece Türk Sanat Müziği Sanatçısı Orçun Akgün ve Türk Halk Müziği sanatçısı İrfan Yılmaz’ın birlikte seslendirdiği Malatya türkü ve şarkıları ile son erdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/malatya-fikralari-ile-keyifli-saatler-51965