economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malatya Devlet Hastanesi'nde 23 Nisan Programı

Malatya Devlet Hastanesi'nde 23 Nisan Programı
A- A+ A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Malatya Devlet Hastanesi’nde, bir etkinlik düzenlendi.

Program Malatya Devlet Hastanesi ve Begüm Kartal İlkokulu ve Ortaokulu işbirliği ile Malatya Devlet Hastanesi Beydağı kampüsünün bahçesinde gerçekleştirildi. Malatya Devlet Hastanesi yönetimi tarafından hastanede uzun süre tedavi gören çocuklara yönelik hastane korkularını ve kaygılarını yenmeleri ve 23 Nisan coşkusundan mahrum kalmamaları amacıyla düzenlemiş olduğu folklor gösterisi, müzik dinletisi, İbiş Show, suyun tasarruflu kullanımı ile ilgili animasyon gösterilerine ve kukla gösterisine çocukların büyük ilgi gösterdi. Ayrıca gösteri alanında bulunan çocuklara palyaço show, yüz boyama etkinlikleri ve yarışmalar düzenlenerek, sponsorların katkılarıyla alınmış olan hediyeler dağıtıldı.

Programa katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere hastane yönetimi tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Program sonunda serviste yatan ve programa katılamayan çocuklarda unutulmadı, onlar da ziyaret edilerek, hediyeler dağıtıldı. Programdan sonra hastalar ve hasta yakınları, etkinlikten dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

Programa Hastane Yöneticisi Uzman Dr. Erhan Berk, hastane yönetimi, hastane çalışanları, tedavi gören hastalar ve yakınları, programa destek veren Begüm Kartal İlkokulu ve Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/malatya-devlet-hastanesinde-23-nisan-programi-78007