economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Emeklilerin, Seçim Vaatlerinden Umudu Yok

Emeklilerin, Seçim Vaatlerinden Umudu Yok
A- A+ A

7 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin kuşkusuz en büyük hedeflerinden biri de ülkede sayıları 10 milyonu bulan emekliler. Peki, emekliler, seçim öncesi siyasilerin vaatlerine nasıl bakıyor.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, her seçim öncesi olduğu gibi bu dönemde siyasilerin iştahını kabartan emeklilerin, durumunun aslında hiçte iç açıcı olmadığını söylüyor. Tüm siyasi partilerin amacının emeklilere katkı sunmak olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Tangüner, ancak tüm vaatlere rağmen bir gelişmenin olmadığı görüşünde.

2000 yılından sonra emekli olanların maaşlarında düzelmeye gidilmesi amacıyla 29 Nisan’da görülen davanın 29 Haziran’a ertelendiğini hatırlatan Tangüner, intibakta emeklilerin hayalinin yine başka bahara kaldığını belirtiyor.

7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimleri öncesi birçok siyasi partinin seçim beyannamelerinde emekliler için projelerin yer aldığını söyleyen Tangüner, “”Ana muhalefet partisi CHP 2 maaş ikramiye vaat ediyor. Diğer barajı aşamayacak partilerin de bu konuda güzel vaatleri var. Ama maalesef fazla bir umudumuz da yok açıkçası. Hükümette eğer bir zam vermiş olsaydı büyük ihtimal ile seçimden önce açıklamış olurdu. Seçimden sonrada bir zam yapılacağı görüşünde değiliz” dedi.

Emeklilerin halinin perişan olduğunu savunan Tangüner, gerçekleştirilen işçi emekli zammını da yetersiz buluyor. Verilen zammın yetersiz olduğu görüşünü savunan Tangüner, hükümetten emeklilerin maaşları konusunda ciddi yardım beklediklerini söyledi.

Malatya yerelinde 50 bin emeklinin bulunduğunu belirten Tangüner, “Maalesef seçimler öncesinde tüm siyasilerimiz sağ olsun bizleri gelip ziyaret ediyorlar. Ama hiçbir icraat yok. Malatya milletvekillerimizden bazıları müstesna, hiç kimse emeklilerden bahsetmiyor” diyerek emeklilerin serzenişlerini dile getirdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/emeklilerin-secim-vaatlerinden-umudu-yok-57653