economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çalık: “Ak Parti, Laf Değil, İcraat Yapar”

Çalık: “Ak Parti, Laf Değil, İcraat Yapar”
A- A+ A

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık ile AK Parti Malatya Milletvekili adayı Bülent Tüfenkci seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında Çalık, esnaf ziyaretinde bulunurken, Tüfenkci ise, Arguvan ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Çalık, seçim çalışmaları kapsamında Tevfik Temelli esnafını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Çalık, esnaflarla bir süre sohbet etti. Tevfik Temelli Caddesi üzerinde bulunan seyyar tatlı satıcısının tatlılarını çevresindeki vatandaşlara ikram eden Çalık, renkli görüntülerin yaşanmasını sağladı. Gezi sırasında küçük bir kız çocuğunu kucağına alan Çalık’a, çocuğun babası tarafından “Siz kucağına aldınız, elini tuttunuz inşallah oda milletvekili olur” dedi. Tevfik Temelli Caddesi üzerinde bulunan esnafları kapı kapı ziyaret eden ve tek tek ellerini sıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili adayı Çalık, esnaflara sıkıntılarının olmadığını ve isteklerini sordu. Ziyaret sırasında girdiği dükkanın sahibinin bayan olduğunu gören Çalık, işyeri sahibinin bayan olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir çay ocağına giden ve orada işçi olduğunu belirten bir vatandaşla sohbet eden Çalık, “Bende Türkiye’nin işçisiyim. Malatya’nın amelesiyim, hamallık yapıyorum" diyerek dua ve destek istedi.

Esnaf ziyaretinde konuşan Öznur Çalık, “Alışveriş yapa yapa esnaflarımızı dolaşıyoruz. Haftanın dört günü Malatya’da olan bir milletvekili olarak üçüncü dönemden sonra da aynı tempoyla Malatya’ya hizmet edeceğiz. Hemşerilerimin desteğiyle Malatya’dan 6-0 çıkaracağız. Malatyalı kardeşlerimin desteğiyle altı sıfırı Ankara’ya taşıyacağız. Lafa bakılmaz, icraata bakılır. AK Parti’nin icraatlarına bakılıp, Malatya’daki değişimi, dönüşümü görüp oyları AK Parti’ye vermek lazım” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili adayı Bülent Tüfenkçi ise, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’la birlikte Yeni Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Sanayi sitesinde çalışan bir gence yaşını soran Tüfenkçi, 18 yaşında olduğunun yanıtını alması üzerine gençle fotoğraf çektirerek, “İlk oyunu 7 Haziran seçimlerinde kullanacaksın ve AK Parti’ye vereceksin” dedi. Sanayi sitesinde çalışan 18 yaşında olan ve oyunu ilk kez kullanacak bir başka gençle sohbet eden Tüfenkçi, “Oyunu bana vereceksin ve benim milletvekili olmama katkı sağlayacaksın” diyerek destek istedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/calik-ak-parti-laf-degil-icraat-yapar-78708