economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

“Bu Yılki Kitap Fuarı Uluslararası Olacak”

“Bu Yılki Kitap Fuarı Uluslararası Olacak”
A- A+ A

Malatya Kültür AŞ. Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti. Sabri Akın 5-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak kitap fuarı hakkında bilgiler vererek, bu sene yapılacak fuarın uluslararası olacağını söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Gazeteciler Ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret ederek, kitap fuarı hakkında bilgiler verdi. Akın, “Bu yıl kitap fuarı 5-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Çok sayıda yazar ve yayınevi kitap fuarı için Malatya’da olacak. 5-10 Mayıs 2015 tarihlerinde organize edilecek olan 4. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’nda Malatyalılar kitaba doyacak. Yüzlerce yayınevi ve yazar Malatya’da okuyucularıyla buluşacak” dedi.

Sabri Akın, fuar alanını genişlettiklerini söyleyerek, 350’ye yakın yayın evinin bu yılki fuara katılacağını dile getirdi. Çok sayıda konferansın da düzenleneceğini belirten Akın, şunları kaydetti.

“Alanı büyüttük fakat ona rağmen yayınevlerinden gelen taleplerin maalesef hepsine olumlu olarak cevaplayamadık. Yazar konusunda da yüzde 50’ye yakın artış yaşandı. Bugün son alarak yazar sayımız 270 civarında. Bu yıl bütün ilçelerimizden belediyelerin ve kaymakamlıkların desteğiyle inşallah ilçelerden de öğrencilerimizi fuar alanına taşıyacağız. Kitap fuarına da kısmi oranda uluslararası boyut kazandırdık. Bu son dönemde dünyada tanınan ve bilinen Tunus’ta Nahda Harekâtı’nın lideri Raşid Gannuşi de Mayıs’ta fuarımızı ziyaret edecek.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/bu-yilki-kitap-fuari-uluslararasi-olacak-82463