economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bbp'den Yazıcıoğlu Açıklaması

Bbp'den Yazıcıoğlu Açıklaması
A- A+ A

BBüyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümünde Malatya Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Malatya BBP il teşkilatı, olayın halen aydınlatılmadığını belirterek tepkilerini dile getirdiler.

BBP Malatya İl Başkanlığı tarafından Malatya Adliye Binası önünde düzenlenen basın açıklamasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin şüphelerin halen giderilmediği ifade edildi. BBP Malatya İl Başkanı İbrahim İşleyen ile BBP Malatya Milletvekili aday adaylarının katıldığı açıklamada konuşan Turan Odabaşı, 25 Mart 2009 yılında gerçekleşen helikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı. Yazıcıoğlu ile kazada hayatını kaybedenleri de rahmetle andıklarını belirten Odabaşı “Merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, milletine hizmet adına dağ taş, uzak yakın demeden mücadele ederken birileri bunlardan rahatsız olmuştur. Bunu engellemek adına tehditler ikazlar yapılmıştır. Buna karşın merhum genel başkanımız hak yolunda taviz vermeden dosdoğru yürümeye devam etmiştir. 28 Şubat darbesine karşı halkı ve davası için göğsünü siper etmiştir. Tehditler yine devam etmiştir. Yazıcıoğlu’nu durduramayacağını anlayan derin odaklar suikast düzenlemişler ve merhum genel başkanımızı şehit etmişlerdir. Sonuç itibariyle aylarca sıkı takip sonucu şer odakları güç birliği yaparak helikopteri düşürerek Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 arkadaşımızı şehit etmişlerdir”dedi.

Yaşanan üzücü olayın üzerinden 6 yıl geçtiğini ve suikast olarak düşündükleri kazayla ilgili henüz tatmin edici bir bilginin sunulmadığını savunan Odabaşı, “Şahadetinin 6. yılında failler bulunamamıştır. Mevcut İktidarın da helikopterin düşürülmesinde sorumlu olduğunun düşünülmesi kuvvetle muhtemeldir. Muhsin Yazıcıoğlu öldürülmeseydi ne PKK terör örgütü ile masaya oturabilir ne özellikle konuşabilir ne bayrağımızı indirebilelerdi. 6 yıl dönümünde şehit liderimizi Muhsin Yazıcıoğlu muhabbetle anar Allah’tan rahmet dilerim” diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/bbpden-yazicioglu-aciklamasi-78022