economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Malatya Milletvekili Adayları Konak'ta

Ak Parti Malatya Milletvekili Adayları Konak'ta
A- A+ A

AK Parti Malatya Milletvekili adayları, Konak Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Yapılan konuşmalarda, Türkiye’nin AK Parti iktidarları döneminde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığına dikkat çekilerek, istikrar ve huzur vurgusu yapıldı.

Konak Mahallesi’nde düzenlenen ortak toplantıya AK Parti Malatya Milletvekili adayları Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkci ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, partililer ile vatandaşlar katıldı. Konak’ta düzenlenen mahalle toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Bugüne kadar tüm seçimlerde yüzde 80’in üstünde oy verdiniz. Seçimlerin anası dediğimiz 7 Haziran seçimlerinde de bizden desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz” dedi. “Bize daha fazla destek vermeye hazır mısınız?” sorusunu yönelten Kahtalı, kalabalıktan “Evet” karşılığını aldı.

AK Parti Malatya Milletvekili adayı Bülent Tüfenkci, “Millet olarak istikrardan, aşımızı, işimizi büyütmekten yanayız. Bizler barış olsun, anneler ağlamasın, Türkiye büyüsün diye mücadele veriyoruz. Birileri gibi kanla tehdit etmiyoruz. Birilerinin musluğundan kan akabilir ama AK Parti’nin musluğundan bal akar. Banazılılar Malatya’da gerekli dersi 6-0’la verecekler. Türkiye’de 400 milletvekiliyle Kandil’de, CHP’de, MHP’de duyacak” şeklinde konuştu.

AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin de, “Bağımsız aday diye birileri çıkmış bize 40 bin oy yeter diyorlar. Bağımsız adaylara en az 70 bin oy gerekiyor. AK Parti’nin dışında oy verecekseniz oyunuzu yakmayın. Veli Ağbaba’nın açıklarını kapatmak için ‘Bana 8 bin oy lazım’ diyen Hulisi Porgalı diye bir aday var. CHP’nin ikinci milletvekilini çıkarması için 125 bin oya ihtiyacı var. 85 bin oy almışlar, daha 40 bin oya ihtiyaçları var. Kimseyi kandırmasınlar” ifadelerini kullandı.

“CHP’nin bir tedirginliği var” diyen Şahin, “Belirli kesimlerdeki kitleler elimiz kırılsaydı da CHP’ye oy vermeseydik diyerek başka partilere yöneliyorlar. Çok iyi biliyorlar ki o kaymalar Malatya’ya AK Parti’den altı milletvekilini getirecek” dedi.

Konuşmasına başlamadan önce mahalle toplantısı sırasında sürekli “Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti” diye bağıran çocukları konuşmaların yapıldığı platforma alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili adayı Öznur Çalık, çocuklara mikrofon tutarak seslerinin daha çok duyulmasını sağladı. Çalık, “AK Parti hep yapar. Diğerleri konuşur, AK Parti icraat üretir. CHP diyor ki 13 yıl kesintisiz eğitim yapacağız. Hepiniz imam hatip liselerinin nasıl 8 yıl kesintisiz eğitimle kapatıldığını, 28 Şubat mağduru insanlar yarattıklarını hatırlarsınız. CHP yeniden 28 Şubatları Türkiye’de yaşatmak istiyor. Biri imam hatipleri, diğeri Diyanet’i kapatmak istiyor. Ama Konaklı ne yapacağını çok iyi biliyor. Konaklı insanına, imam hatiplisine, gencine, genç kızına, kadınına, Malatya’ya, Türkiye’ye, 12 yıldır iktidarı verdiği AK Parti’ye onun kurucu genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ahmet Davutoğlu’na aslanlar gibi sahip çıkıyor” diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/ak-parti-malatya-milletvekili-adaylari-konakta-17466