economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Malatya Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı

Ak Parti Malatya Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı
A- A+ A

AK Parti Malatya İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresinde başkanlığa Enis Aydoğan seçildi. Belediye Konferans Salonu’nda yapılan kongreye AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, H.Cemal Akın, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile çok sayıda milletvekili aday adayı ve partili katıldı.

Kongrede bir konuşma yaparak görevi Enis Aydoğan’a bırakan İl Başkan Yardımcısı Miraç Göçmez, “Biz, 2012 Ocak ayında bizlere verilen bu görevi 3 yıl boyunca yapmış olmanın ve bugün bu salonda bu güzel görevi devretmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

Görev aldığı 3 yıl boyunca başta seçim çalışmaları olmak üzere bütün ilçeleri ziyaret ettiklerini belirten Göçmez, “Gençlerimize nasıl dokunabiliriz, nasıl dindar ve ahlaklı bir gençlik oluştururuz diye teşkilat çalışmalarımızı başlattık” diye konuştu.

Milletvekili Mustafa Şahin de nereden nerelere geldiklerini kongre öncesi gösterilen sinevizyonla gördüklerini belirterek şunları söyledi: “Cenab-ı Allah bizlere bu insanlara bir daha o karanlık dönemleri yaşatmayı nasip etmesin. O günkü siyasi anlayışın bu ülkede bir daha iktidara gelmemeleri için elimizden geldiğince gecemizi gündüze katıp inşallah almış olduğumuz bu çıtayı daha yukarılara çekmenin gayreti içerisinde olacağız.”

Milletvekili Cemal Akın da, 3 yıl boyunca gençlik kollarında aktif görev alan Miraç Göçmez’i tebrik ederek “İnşallah devrettiği arkadaşımız da devraldığı bu bayrağı daha yüksek gönlere inşallah çekecek. Ve kendisinden sonrasındaki kardeşlerine devredecektir bu görevi” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da gençlerden istedikleri tek şey olduğunu ifade ederek “Huzur ve sükunet içerisinde ellerinden gelen tüm gayretleri ortaya koyarak yapmaları gereken çalışmaları yerine getirmeleridir” dedi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MYK üyesi ve AR-GE ve Eğitim Biriminden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emrah Uzar da “İnşallah bu kongreden güçlenerek çıkacak olan AK Parti iradesi Malatya’nın huzuru ve ülkemizin refahı için yol gösterici olacaktır. Bu parti Türkiye’yi bütün olarak kucaklamak üzere yola çıktığı içindir ki daha yolculuk başlar başlamaz o sis bulutları dağılmıştır” diye konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Enis Aydoğan da, “Devlete, millete, vatana ihanet eden paralel diyebileceğimiz bütün olumsuzluklar karşısında kararlılıkla ve cesaretle kaybetmeden yolumuza devam edeceğimizi özellikle bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/ak-parti-malatya-genclik-kollari-kongresi-yapildi-91159