economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Heyeti, Sanayi Esnafıyla Bir Araya Geldi

Ak Parti Heyeti, Sanayi Esnafıyla Bir Araya Geldi
A- A+ A

AK Parti Malatya Milletvekili adayları, Yeni Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Milletvekili adayları, AK Parti hükümetleri döneminde esnafa verilen desteklerden bahsederek, 7 Haziran seçimleri için yine destek istedi.

AK Parti Milletvekili adayları Taha Özhan, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkçi, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve partililer, Yeni Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Yeni Sanayi Sitesi ziyareti sırasında konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Sanayi sitesi kurulduğundan bu yana ilk kez bizim dönemimizde asfaltlandı. Sanayi esnafımıza teşvikler verdik, birçok iyileştirme sağladık. Bundan sonra da 7 Haziran seçimlerinde sizlerin desteğine talip olmak için buradayız” dedi.

7 Haziran da AK Parti’nin güçlü bir iktidar olması gerektiğini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkçi, “Anayasayı değiştirecek şekilde iktidar çoğunluğunu yakalamamız gerekiyor. Anayasa değişikliği ülkenin tamamını ilgilendirse de esas itibariyle küçük esnafı daha fazla ilgilendiriyor. Kaynakların israfının adil olarak dağıtılması, hızlı hareket edilmesi, bürokratik engellerin kaldırılması esnafımız için çok önemli. Sizin verdiğiniz destekle biz bunu başaracağız” diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı ve Milletvekili adayı Taha Özhan da, 7 Haziran seçimlerinin sadece AK Parti için değil, memleket için de kritik bir dönüm noktası olduğunu belirterek şunları söyledi: "Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu yeni bir dönemin milat noktası. Bu milat noktasına çok güçlü bir şekilde gitmek, devam etmek ve istikrarın sürmesini istiyoruz.”

“2002 yılında gerçekleşen devrimin, ikinci yarısı olarak kabul ettiğimiz 7 Haziran 2015 sonrasının da çok daha güçlü bir hale gelmesi gerekiyor” diyen Özhan, "7 Haziran seçimlerinde katılım önemli yere haiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rehavet gösterdik. Yüzde seksenlerde olan katılım yüzde yetmişlere indi. Yüzde altmışla Cumhurbaşkanı seçecekken yüzde elli ikiyle seçebildik. Bu seçimlerde katılımı en üst düzeylerde tutmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Mustafa Şahin de, esnaf, sanayici, iş adamı ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada olmaya, nabzı tutmaya çalıştıklarını kaydederek “Daha nitelikli bir sanayi sitesinin oluşması adına sizden gelen talepleri de göz önünde bulundurarak, donanımlı, Malatya esnafına yakışacak bir sanayi sitesinin elzem bir hal aldığını görüyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından milletvekili adayları Yeni Sanayi Sitesi esnafını dolaştı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/ak-parti-heyeti-sanayi-esnafiyla-bir-araya-geldi-86952