economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Beyşehir'de Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret

Beyşehir'de Şehit Aileleri Ve Gazilere Ziyaret
A- A+ A

Konya’nın Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, ilçedeki bazı şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret etti.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıldönümü çerçevesinde, bazı şehit aileleri ile gazileri evlerinde ziyaret etti.

Kaymakam Başıbüyük’ün, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti ile beraber ilk ziyaret durağı 1990 yılı Nisan ayında Mardin’de PKK terör örgütü tarafından kurulan pusu sonucu şehit olan Mehmet Ümitkesmez’in ailesinin ikamet ettiği Beyşehir’in Üzümlü Mahallesindeki evi oldu. Başıbüyük ve beraberindekiler, şehidin anne ve babasını ziyaretinde bir süre sohbet edip talepleri olup olmadığını sordu. Ziyaret esnasında şehit Ümitkesmez’in yanı sıra Çanakkale şehitleri ile tüm şehitler için de toplu olarak dualar edildi.

Başıbüyük ve beraberindekilerin diğer ziyaret durağı ise aynı mahallede yaşayan ve 1987 yılında Erzurum’da vatani görevini ifa ederken gazi olan Ahmet Yaşar’ın evi oldu. Başıbüyük, burada yaptığı konuşmada, şehitlik ve gazilik makamlarının çok yüce bir mertebe olduğuna dikkati çekerek, “Bu makamlar herkese nasip olmaz. Millet olarak şehit ve gazilerimize minnettarız. Devlet olarak her zaman onların yanındayız. Bu tür ziyaretleri sık sık yapıp, ailelerimizin kesinlikle unutulmadıklarını kendilerine hissettireceğiz” dedi.

Ziyaretlerde Kaymakam Başıbüyük, şehit aileleri ile gazilere günün anısına birtakım hediyeler de verdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/konya-haberleri/beysehirde-sehit-aileleri-ve-gazilere-ziyaret-71979
Etiketler: Konya, Konya Haberleri