economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Beyşehir'de Okullarda Geri Dönüşüm Semineri

Beyşehir'de Okullarda Geri Dönüşüm Semineri
A- A+ A

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, ilkokullarda öğrenim gören öğrencilere “Geri dönüşüm” konusunda eğitim semineri verildi.

Beyşehir Belediyesi’ne bağlı yerleşim sınırları içerisinde bulunan ambalaj atıklarını toplama işini yürüten Dönüşüm Sanayi, “Ağaç yaş iken eğilir” ilkesinden hareketle Beyşehir’de pilot okul seçilen okullarda geri dönüşümle ilgili seminerler verdi.

Çevre mühendisleri Tuba Şen ile Necip Balkaya tarafından pilot okullar Şehit Osman Çınar, Cumhuriyet, Atatürk, Bahçelievler Kasapoğlu, Gazi, Huğlu Fatih ve Üzümlü Şehit Ümütkesmez ilkokullarında ambalaj atıklarının geri dönüşümü hakkında verilen seminer ile çocuklarda daha küçük yaşlarda iken çevre bilinci oluşturulması hedeflendi. Seminerde, öğrencilere gelişen dünya ile birlikte hammadde ihtiyacının sürekli arttığı, buna paralel olarak da doğal kaynakların hızla azaldığı aktarıldı. Doğal kaynakların korunması için ambalaj atıklarının çöpten ayrılarak ambalaj atığı konteynerlere atılması gerektiği ifade edildi.

Dönüşüm Sanayi Genel Müdürü Furkan Girgin ise, yaptığı açıklamada, ilçe genelinde 153 konteyner dağıtıldığını, bu konteynerler içerisine bırakılan ambalaj atıklarının ise gün içerisinde belli saatlerde toplanıp tesislere getirildiğini belirtti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/konya-haberleri/beysehirde-okullarda-geri-donusum-semineri-37627
Etiketler: Konya, Konya Haberleri