economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

1 Hadis 1 Film'de Son Başvuru 10 Nisan

1 Hadis 1 Film'de Son Başvuru 10 Nisan
A- A+ A

Konya’nın Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘1 Hadis 1 Film’ Kısa Film Yarışması’na başvurular 10 Nisan’da sona eriyor. Jüri başkanlığını Osman Sınav’ın yapacağı yarışmada başarılı olan eserler 22 Nisan’da düzenlenecek Kutlu Doğum Gecesi’nde ödüllendirilecek.

Panel, konferans, yarışmalar, konser ve asr-ı saadet dönemini yansıtan görsel programlarla Peygamberimiz (S.A.V) anılacağı gece için yapılacak etkinliklerden birisi de “1 Hadis 1 Film” Kısa Film Yarışması. Selçuklu Belediyesi tarafından Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in hadislerini ve hayatını farklı pencerelerden yorumlamak, anlamak ve anlatabilmek amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 10 Nisan’da sona eriyor. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmaya yurt içi ve yurt dışından kısa filmle ilgilenen tüm amatör ve profesyonel yarışmacılar katılabilecek. Jüri Başkanlığını ünlü yapımcı, yönetmen ve senarist Osman Sınav’ın yapacağı yarışmada ön seçiciler kurulu ve seçiciler kurulunun değerlendirmelerinin ardından başarılı olan eserler için 22 Nisan 2015 tarihinde ödül töreni düzenlenecek.

Yarışma Sonunda başarılı olan filmler arasından; birinci olan kısa film, Canon EOS 5D Mark III ve Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM Lens; ikinci olan kısa film Apple Macbook Pro 15 inç İ7 2,5 GHz, üçüncü olan ise Phantom 2 Vision Plus Multikopter Seti ile ödüllendirilecek.

1 Hadis 1 Film yarışması için daha fazla bilgi almak isteyen katılımcılar www.1hadis1film.com adresini ziyaret edebilir.

http://aygazete.com/yerel-haberler/konya-haberleri/1-hadis-1-filmde-son-basvuru-10-nisan-29808
Etiketler: Konya, Konya Haberleri