economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Körfez Zabıtası Kaldırım İşgaline Göz Açtırmıyor

Körfez Zabıtası Kaldırım İşgaline Göz Açtırmıyor
A- A+ A

Körfez Belediyesi Zabıta Ekipleri, özellikle kentin yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde seyyar satıcılar ile kaldırıma mal koyan esnafa yönelik bir çalışma başlattı.

Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki seyyar satıcılar ile kaldırımların işyerleri tarafından işgal edilmesine yönelik isteklerin artması üzerine Körfez Belediyesi bir çalışma başlatarak gerekli önlemleri aldı. Denetlemelere oldukça hassasiyet gösteren ekipler gereken alet ve teçhizatı da kullanarak herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına çalışma başlattı.

Konu ile ilgili konuşan Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Gökkaya, “Bu çalışmalarımız kapsamında kentimizin yoğun olduğu yerlerde çalışmalarımız en üst düzeyde. Halkımızın istek ve taleplerini göz önüne alarak yaptığımız çalışmaların kontrollerini belirli periyotlarla gerçekleştireceğiz. Esnaflarımızın yaya kaldırımı ve yol kenarlarına teşhir amacıyla koydukları eşyalar, kasa, duba, ilan ve reklam tabelası gibi çeşitli malzemeler, güzel Körfezimizin modern ve çağdaş görünüme sahip bir kent olmasının önündeki engellerin başında gelmektedir. Bu yönde halkımızı ve esnafımızı kontrol ederek uyarılarımızı ikazlarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kocaeli-haberleri/korfez-zabitasi-kaldirim-isgaline-goz-actirmiyor-65977