economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İzmit Okulları Geri Dönüşümden Kazanıyor

İzmit Okulları Geri Dönüşümden Kazanıyor
A- A+ A

İzmit Belediyesi’nin geri dönüşüm projesine destek olan eğitim kurumlarının bu desteği karşılıksız kalmıyor.

Belediyenin atıkların kaynağından ayrı toplanması projelerinde okulların çok önemli yeri olduğunu kaydeden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, ambalaj atıkları, elektronik atıklar, atık pil ve bitkisel atık yağların ayrı toplanmasında okulların çok önemli yeri olduğunu kaydetti. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yürütülen projeye büyük önem verdiğini ve yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirten belediye yetkilileri, son olarak okullarında toplanan ambalaj atığı ile elektronik atıklar karşılığında Kılıçsan İlkokuluna 1 adet dizüstü bilgisayar teslim ettiklerini açıkladılar.

Okul Müdürü Selahattin Gül ile sınıf öğretmeni Evrim Küçük’e teslim edilen bilgisayar, okul yöneticilerinin yüzünü güldürdü. Belediyenin bu uygulamasından son derece memnun olduklarını ifade eden okul müdürü Gül, birçok ihtiyaçlarının topladıkları atıklar karşılığında giderildiğini söyledi.

Eğitim kurumlarının projeye büyük destek olduklarını ve proje kapsamında şimdiye kadar okullardan bin 600 ton ambalaj atığı toplandığını belirten belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, “Belediye Başkanımız, projeye destek olan okullara bu desteklerinin karşılığında bilgisayar, fotokopi makinası, projeksiyon cihazı, fotokopi kağıdı gibi destekte bulunmamızı istiyor. Proje sayesinde hem okullarımız kazanıyor hem de ülke ekonomisi” dediler.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kocaeli-haberleri/izmit-okullari-geri-donusumden-kazaniyor-87439