economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü'ne Ziyaret

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü'ne Ziyaret
A- A+ A

Gençlik Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez ve Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı’yı makamında ziyaret etti.

Genel Müdür Harun Sönmez ve Türkiye Judo Federasyonu Fatih Uysal, ilk olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı’yı makamında ziyaret ettik den sonra antrenörlerle sohbet ettiler.

Sönmez ile Uysal, Kilis merkezde bulunan Gençlik Merkezi ve Beşevler Gençlik Merkezini ziyaret ederek, liderlerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Genel Müdür Sönmez ve Türkiye Judo Federasyonu Uysal, Kilis’te, yapılan Yüzme Havuzu ve yapımı devam eden Kapalı Spor salonunda incelemelerde bulunduktan sonra, Kilis Valisi Süleyman Tapsız’I makamında ziyaret ederek, Suriyeli misafir çocuklar için yapılacak projeler hakkında bilgi veridiler.

Suriyeli mülteciler için çeşitli sosyal ve sportif aktiviteleri kamplara taşıyan Gençlik ve Spor Bakanlığı, ilk uygulamayı pilot bölge olarak seçilen Öncüpınar Konteyner Kampı’nda başlattı.

Öncüpınar Konteyner Kampında barınan 3 bin Suriyeli genç için Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile 7 federasyon, haftanın üç günü ikişer saat çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler gerçekleştiriyor. Savaş mağduru gençlerin spor ile rehabilitasyonuna ve sosyal uyumlarına yönelik projenin, önümüzdeki dönemde diğer kamplarda da uygulanması bekleniyor.

Gençlik Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, Öncüpınar Konteyner kampına giderek Vali Yardımcısı Ulaş Akhan’ı makamında ziyaret etikten sonra Dünya Judo Federasyonu Başkanlığınca Öncüpınar Konteyner kent ’teki Suriyelilere gönderilen 350 adet judo elbisesini Genel Müdür Harun Sönmez ve Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal gençlere dağıtımını yaptı.

Suriyeli Gençler kendilerine her konuda yardımcı olan yetkililere teşekkür ettiler.

http://aygazete.com/yerel-haberler/kilis-haberleri/genclik-hizmetleri-ve-spor-il-mudurlugune-ziyaret-25239
Etiketler: Kilis, Kilis Haberleri